Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

tomekkkk, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawde zwawe i elastyczne 110 KM. Na trasie spokojnie 160-180 ciagnalem...
POLECAM WSZYSTKIM TO AUTO! 110 KM jest naprawde zwawe, auto jest przestronne, w miare komfortowe i niezawodne i oszczedne! Silniki TDI to klasa sama w sobie, tak jak Audi. Mimo ze mam ciezka noge, to auto sprawuje sie super i niezawodnie. Wyglada zgrabnie a przy tym oferuje calkiem sporo miejsca. Jedynym minusem jest kultura pracy silnika i slabe wyciszenie, no ale nie mozna miec wszystkiego.
Silniczek bardzo fajny, 110 KM uwierzcie mi daje rade nawet przy kombi. Nie jest to ferrari, ale na trasie spokojnie pozwala byc jednym z szybszych, nie trzeba sie martwic przy wyprzedaniu, bardzo elastyczny. Jedynie co to kultura pracy jak to w TDI jest mierna i powyzej 3,5 tys. jest juz bardzo nieprzyjemny dzwiek. Ale tak przy normalnej jezdzie do 2,5 - 3 tys. obrotow nie jest glosny.
Skrzynia dobra, biegi wchodza latwo, dla mnie wada jest to ze sa umieszczone dosyc blisko siebie i czasem zamiast 2 mozna wrzucic 4, a zmiast 3 5, raz tak zdusilem auto jak ruszalem ze swiatel. Ale auto ma przejechane 267 tys. km, i nic w skrzyni nie haczy, wiec duzy +.
Moim zdaniem to idealny kompromis miedzy komfortem jazdy a dynamika w zakretach. Zawieszenie jest sprezyste, dzieki czemu auto super trzyma sie w zakretach, ale i na dziurach zapewnia dobry komfort. Odnosnie awaryjnosci zawieszenia nie moge nic powiedziec, moje auto ma 267 tys. km, ja nim zrobilem 8 tys., ale glownie za granica (UK), gdzie drogi sa duzo lepsze, wiec jak narazie nic nie robilem.
Widocznosc Super! Zawsze jezdzilem sedanami i jak sie przesiadlem do kombi to dopiero to docenilem. Nie ma zadnych grubych slupkow jak w sedanie, z tylu dodatkowe dwie szyby, dzieki czemu odwracasz sie i widzisz z tylu niemalze wszystko. Denerwuje troche prawe boczne lusterko ktore jest mniejsze, ale nie ogranicza ono az tak bardzo widocznosci a pomaga czasami w parkowaniu.
Kolejny + Duzy schowek na przeciwko pasazera, boczne kieszenie spore, mala kieszen na lewo i w dol od kierownicy, dwa uchwyty na kubki, brakuje tylko podlokietnika ze schowkiem. Ja nie mam zbytnich bajerow, wiec 3 pokretla od nawiewow, wszystkie przyciski jasno rozmieszczone, obsluga intuicyjna. Pamietajmy ze jest to auto z 95 roku.
Szybko sie nagrzewa rano to duzy +, ustawianie temperatury troche mnie denerwuje, albo jest za goraco, albo za zimno, no ale w koncu to nie jakis climatronic tylko zwykle pokretla.
S klasa to to nie jest, ale uwazam ze jak na ta klase aut to przestrzen jest bardzo dobra. Nawet jak ktos wysoki usiadze z przodu, to ten z tylu nie bedzie narzekal na ilosc miejsca. Z powodzeniem moze sluzyc jako rodzinne auto dla 4 osobowej rodziny, bagaznik moglby byc troszke wiekszy, ale i tak nie powinno byc problemow z zapakowaniem sie na urlop.
Wyciszenie slabe... moze musze pomyslec nad wymiana uszczelek, bo powyzej 170 jest juz glosno i ciezko rozmawiac. Szum powietrza bardzo przeszkadza.
Rekord to 4.7 jazda autostrada + trasa, 120-130, czasami mocniejsze depniecia (zaraz po kupieniu i chcialem wyprobowac). W miescie normalnie ok. 7.5 - 8 l /100 km mi pali. Ale jazda na krotki dystans ze jak dojade do celu to jeszcze silnik nie nagrzany, dobrze, i mam troche ciezka noge... A tak mieszana jazda okolo 6 l. Nawet przy normalnej jezdzie mozna spokojnie zrobic 1000 km na baku.
ja za swoje dalem 15.500, wyposazenie srednie jak na audi: 2x elektr. szyby, lusterka, elektr. szyberdach, ABS, 2 poduszki, chowany hak, centralny zamek, alufelgi i wspomaganie. Slabo jak na Audi, brakuje klimy, ale w koncu to 96\'. Uwazam ze to dobra cena za to auto, orgyinalny przebieg i auto niebite. Niewiele jest tak dobrych aut w tym przedziale cenowym.
Jedyna usterka jak narazie bylo to ze do srodka dostawala sie woda, poprostu jakies tam kanaliki sie pozapychaly liscmi blotem itd. i jakas uszczelka byla do wymiany, poza tym nic. Tylko materialy eksploatacyjne wymienilem: łożyska tylne, rozrząd, olej, i ostatnio lewy przegub bo zaczal pukac - WSZYSTKO, ale to w koncu nie jest nowe auto. Ceny przystepne.
267 tys. km. poki co zadnych powaznych usterek, NIC. miejmy nadzieje ze to sie nie zmieni.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,2