Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Maciek, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : gdyby nie trzeba było tak o niego dbać...byłby idealny dla normalnego użytkownik polskich dróg:)
samochód jako wół roboczy na pewno się sprawdzi mniej niż Passat, w którym jest więcej miejsca. Szkodzą mu polskie drogi i to się czuje. Silnik 1,9TDI jeżeli jest dobrze użytkowany da właścicielowi wiele frajdy z jazdy przy niewielkim apetycie na paliwo. Trochę mało miejsca w środku, ale i tak dla rodziny 2+1 spokojnie wystarczy. Cieszy brak możliwości korozji, bo dzięki temu jedno zmartwienie odpada. Jest to naprawdę fajne autko, godne polecenia i uwagi jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem nowego, dla siebie. Oceniłem to autko dobrze, ale w sumie drugi raz by go nie kupił. Za stara konstrukcja, silnik TDI zamieniłbym na common rail, a zawieszenie wielowachaczowe na jakieś normalniejsze.
Nie jest tak elastyczny jak 250D w c-klasie, ale i tak bardzo miło wchodzi na obroty. Za to spalanie miodzio. Szkoda tylko, że kiedy jadę w trasę, to ciągle muszę się zastanawiać, czy moc będzie ze mną, na zawsze. Delikatnie do osiągnięcia optymalnej temp silnika, a potem trochę mocniej. Studzenie turbiny może okazać się czasem denerwujące:)
skrzynia też ok. Moja nie jest za bardzo wysłużona i biegi wchodzą łagodnie.
niestety FWD. Przyzwyczajony po 4 latach jazdy RWD ciężko się przestawić. Jak Audi to tylko Quattro.
do przodu, do tyłu i na boki ok.
wszystkie przyciski na miejscu. Pomimo 9 lat na karku nic nie trzeszczy i nie skrzypi (oprócz rolety w bagażniku, ale to jest do zniwelowania). Farba nie schodzi z przycisków jak w B6. Trochę mało miejsca dla pasażerów z tyłu i w bagażniku.
do du.. długo się nagrzewa strasznie. Klimka za to szybko chłodzi. Więc w sumie remis:)
już napisałem, że jest mało miejsca.
ok, można rozmawiać przy 160kmh bez problemów.
spalanie rewelka, niestety nie liczę ile mi spala, ale po wskazówce widzę i po tym jak często jeżdżę na stacje:)) koszt napraw jest taki, jakiego mamy mechanika i jakie części. Ja kupuję w Intercarsie i zamienniki nie są bardzo drogie.
kupiłem swoje naprawdę tanio, ale i tak Audi trzyma cenę (po roku i tak bym na nim nie stracił). Jest tego dużo na rynku i trzeba uważać przy zakupie. Łatwa odsprzedaż to duży plus. Konstrukcyjnie auto jest stare (z 1995) a kosztuje na otomoto tyle ile wyjechana Vectra C po leasingu z 2003 roku. To o czymś świadczy.
na razie po roku użytkowania wymieniłem jedynie klocki hamulcowe.....odpukać.
brak, odpukać:)
Audi A4 B5 Avant