Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

padiaodfa, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, dynamiczny i oszczędny.
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe pada.
Układ elektryczny : Centralne, silniczki nawiewów.
Zawieszenie : Zawieszenie jest świetne, ale nie wytrzymuje naszych dróg.
Bardzo przyjemnie się jeździ Audi A4, ale jest bardzo awaryjne. Poprzednio miałem mondeo i prawie nic przy nim nie musiałem robić, a tu co chwilę coś się dzieje. Bardzo awaryjne auto. Na pewno nigdy więcej już nie kupię Audi.
Silnik jest elastyczny, w miarę dynamiczny i oszczędny, ale kultura pracy taka sobie.
Skrzynia mało precyzyjna, biegi haczą, problem ze wstecznym (czasami nie chce wejść).
Było by doskonale, ale ze względu na nasze niby drogi nie wytrzymuje większych przebiegów. Poza tym auto prowadzi się bardzo dobrze.
Dobra w każdym kierunku.
Doskonała, typowe dla niemieckich samochodów. Jedyny minus to ledwo widoczne wskaźniki poziomu paliwa i temperatury mimo maksymalnie podniesionej kierownicy i maksymalnie opuszczonego fotela.
Jest klimatronik więc jest dobrze. Jedyne czego się można czepić to nawiewy mogły by ciszej chodzić, ale nie jest źle.
Z przodu jest miejsca wystarczająco, natomiast z tyłu dla dwóch osób wystarczy choć mogło by być trochę więcej w tej klasie samochodu.
Wyciszenie jest na przyzwoitym poziomie.
Jeżeli chodzi o spalanie to jest bardzo dobrze, silnik bardzo ekonomiczny, jeżeli chodzi o ceny przeglądów i napraw to już nie wygląda to tak kolorowo. To jest Audi więc ceny są wysokie, choć jest dużo zamienników.
Za te pieniądze auto nie powinno być tak awaryjne.
Nie spodziewałem się tego po takiej marce jak Audi. Z drobiazgów to często się psuję w większości A4: sprężyna klamki kierowcy, pękają sprężyna uchwytów na kubki, puszczają luty na panelu klimatronika, częste awarie centralnego, zacinająca się tylna wycieraczka, łamiące się prowadnice elektrycznie otwieranych szyb, nawala procesor fabrycznego radia. Zapiekają się silniczki sterowania nawiewami.
Przednie zawieszenie choć jest świetne nie wytrzymuje naszych dróg, koszt kompletu wahaczy 1600zł, często pada koło dwumasowe (choć wiele zależy od użytkownika), koszt 1300zł + sprzęgło 700zł. Poza tym zdarza się, że kierownice w turbinie się zapiekają, wtedy w najlepszym wypadku czyszczenie, albo wymiana, koszt regeneracji 1200zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,3