Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auta uzywam glownie w dojazdach do pracy ok 30km dziennie i kilka razy w miesiacu do wyjazdu dlugiej trasy po autostradzie, gdzie wrzucam na tempomacie 170 i jade. Jestem bradzo zadlowolny z jakosci wykonania i bezawaryjnosci. Ostatnio bylem na hamowni i przy przebiegu 260tys wyplulo 117km i 249Nm. To wiecej niz seria.
Silnik klekocze, trzesie ale zawsze pojedzie. Do normalnej jazdy wystrczy ale AFN to nie sportowiec. Co prawda TIRa da sie wyprzedzic i na autostradzie 180km/h pojedzie, ale jak dla mnie troszke za slaby. Ciagnie dopiero od 2000rpm i przy 4tys juz konczy sie moment. Trzeba sie namachac lewarkiem, zeby dynamicznie pojedzic.
Bradzo dobrze zestrojona. Podoba mi sie dluga 5 na autostrade i 3 bieg do wyprzadzania w miescie. Idealne przelozenia do tej mocy
Szczerze jestem pozytywnie zaskoczony. Mialem tez Passata B5 i niby to samo zawieszenie, ale audi o wiele lepiej prowadzi sie w zakretach. Dobrze trzyma sie drogi, nie przenosi wibracji na kierownice i daja dobre wyczucie. Uklad kierowniczy tez jest dobrze zestrojony. Owszem moze i jest kosztowne, ale jak sie wsadza dobre wahacze a nie tani szit to nie trzeba czesto zagladac. Przez 80tys km po PL zmienilem tylko laczniki i 2 wahacze. Zawieszenie to chyba najlepsza strona tego auta. Idealny kompromis miedzy komfortem a pewnoscia prowadzenia.
Nie mam zadnych zastrzezen. Pozycja za kierownica jest ok.
Tak jak to w niemieckim aucie. Wszystko tam gdzie byc powinno.
Climatronic jest swietny. Dziala szybko i sprawnie. moze troche wiatrak za glosno chodzi
Na przodzie jest bardzo wygodnie, miejsca sporo nawet dla roslych pasazerow. Z tylu jest nieco gorzej. Bagaznik dla mnie wsytrczy. Wykonczenie jest super. Wszystko odporne na zurzucie, nie trzaska i nie trzeszczy.
gdyby nie ten klekoczacy diesel byloby idealnie, ale przy predkosciach 150km/h i wiecej juz slychac slink i robi sie nie przyjemnie.
zadnych awarii. Czesci sa na normalnym poziomie, zeszta nie czesto trzeba po nie siegac. Spalanie wrecz symbliczne ok 6-7l/100km
Troszke drogo w zakupie, ale warto sie wykoszotwac na zadbany egzemplaz bo duze przebiegi na prawde mu nie straszne
eee... wycieraczka tylnej szyby odmowila posluszenstwa, ale udalo mi sie ja naprawic. Podobno typowa usterka kombiaczy. Wlasciwie prucz elementow eksploatacyjnych nic sie nie posypalo
....brak. jezdze nim juz jakis czas i wlasciwie nic sie nie zepsulo jeszcze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,2