Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Yahoo, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Zero problemu z elektryką.
Inne : Osprzęt silnika
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta, mimo, że z opisu może tak nie wyglądać. Źle trafiłem i męczę się okrutnie z silnikiem i jego osprzętem. Kupiłbym auto jeszcze raz ale z silnikiem 1.8T. Troszkę mało miejsca z tyłu. Odezwało się to gdy pojawiło się dziecko. Poza tym auto jest ok. Ładnie wygląda, dobrze wykończone, nie ma problemów z elektryka itp. Fajnie się prowadzi, oszczędne. Polecam tylko zastanowiłbym się nad tym wychwalanym silnikiem. Może miałem po prostu pecha.
Silnik podobno bezawaryjny, niestety nie w moim przypadku. Do dzisiaj się z nim męczę. Pompa wtryskowa, uszczelki, głowica no i nie mówię o osprzęcie bo to już nie wina samego silnika. Silnik głośny i przenosi się mocno na wibracje w środku. Pomimo tego wszystkiego uważam, że po prostu źle trafiłem. Wielu ma ten silnik i bardzo sobie go chwali. Co do reszty, fajnie się zbiera, odczuwalna turbodziura ale daje rade. Mega oszczędny.
Skrzynia jest w porządku ale jedynie jak auto jest rozgrzane. Na zimnym ciężko wchodzi 1 i 2 bieg. Olej wymieniany więc może to być wina czegoś innego. Natomiast jak auto się rozgrzeje skrzynia chodzi bardzo płynnie.
Mam wersję z pakietem sport (tak był nazywany przed wprowadzeniem nazwy s-line) więc zawieszenie jest teoretycznie bardziej sportowe (obniżone). Prowadzi się świetnie, pomimo wielu osób co narzekają na trwałość, ja mogę stwierdzić, że jest wytrzymałe. Kilka lat już jeżdżę na Lemforderze i nie ma żadnego problemu. Jak ludzie kupują jakiś bubel z allegro to nic dziwnego, że po 5 miesiącach się rozlatuje. Jedyna bardzo denerwująca wada, to bardzo niewygodne na dziurach, ale możliwe, że to ze względu na ten pakiet.
Co do widoczności nie mam zastrzeżeń. Tylko prawe lusterko, trochę za małe. Można się złapać na martwy punkt. Poza tym w każdą stronę dobra widoczność.
Tu nie ma czego się czepić. Siedzenia bardzo wygodne. Wszystko w zasięgu ręki. Tutaj koncern VAG trzyma swój bardzo wysoki poziom. Wygodnie, na miejscu, czytelnie itd.
Klima chłodzi, ogrzewanie grzeje a podgrzewane fotele działają jak trzeba. Nie mam się czego czepić.
Z przodu jest wygodnie ale z tyłu .... szkoda słów. PORAŻKA. Mam 190 cm wzrostu i za mną z tyłu nie usiądzie nawet dziecko. Chyba, że z przodu siedzą nie za wysokie osoby, to jakoś da radę z tyłu usiąść.
No niestety silnik TDI robi swoje i w trasach boli już mnie czasem głowa. Głośno i czuć wibracje od silnika. Wyciszenie kiepskie.
Bardzo ekonomiczne auto. W mieście do 7,5 litra. W trasie około 4 litrów jadąc trasą z samymi fotoradarami. Nawet udało mi się zejść poniżej 4 litrów ale to już była bardzo ekonomiczna jazda. Przeglądy tanie, naprawy hmmm to zależy, części ogólnie dostępne dużo zamienników ogólnie nie ma problemu no chyba, że zacznie się mocno sypać silnik wtedy koszty rosną.
Jakość a cena. W tym momencie uważam, że za tą kwotę za jaką można kupić te auto, nie znajdziemy wielu lepszych aut.
Z drobiazgów hmmm, podłokietnik mi się zepsuł. Lusterko samościemniające się \"wylało\" i się rozsypuje dalej. Kable od poduszek chyba się obluzowały bo co jakiś czas wywala błąd i muszę dociskać. Lampka pokazująca otwarcie bagażnika nie styka i mruga przy otwarciu. Radio Symphony się wysypało (CD przestało czytać).
Uszkodzona głowica i jej uszczelki. Pompa wtryskowa regenerowana już dwa razy i problem nadal nie znika. Rozsypują się koła pasowe. Raz rozleciało się totalnie koło pasowe alternatora i narobiło trochę szkód. Do tego uszkodzony wentylator klimatyzacji. Wymieniane popychacze i zawory. Termostat padł a potem czujnik temperatury. Aha no i czujnik ABS też się rozleciał.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,3