Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Barton, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto i dobre i nie dobre. Z jednej strony można tym samochodem pojechać na koniec świata i być pewnym że silnik nie przestanie pracować. Silnik jest praktycznie bezobsługowy, jedyne co robiłem pod maską to ustawiałem dawkę paliwa, nie licząc takich rzeczy jak np rozrząd bo to eksploatacja. A z drugiej strony co chwile coś nawala. I to nawalają raczej drobne rzeczy. Nie mówiąc o zawieszeniu bo zmieniłem komplet na kamoke (650zł) dostałem 2lata gwarancji i narazie nic się nie dzieje. Ogólnie silnik to mistrzostwo świata a reszta na -4. Jakość plastików i karoseria dużo gorsza niż w 80 B4, tyle że A4 jest dużo lepiej wyciszone, lepiej sie prowadzi i jest trochę bardziej wygodne no ale widać też duży przeskok technologiczny w porównaniu do B4. Ogólnie za takie pieniądze to nie wiem co innego mógł bym kupić więc mogę polecić, ale musze też powiedzieć że dość często trzeba jakieś drobne rzeczy naprawiać. Zawsze byłem fanatykiem Audi i dalej lubię tą marke ale teraz odskoczę na VW tourana 2.0 TDI 170KM z jednego powodu. Audi to Audi ale jest nudne. Ma swój styl ale jest zbyt proste, zbyt podobne do siebie, wszystko niby coraz nowsze, lepsze i ładniejsze ale jednak takie samo od wielu lat. Jak VW się nie sprawdzi to wrócę do Audi i będzie to A6 C6 2.4 z gazem. Jednak teraz VW urzekł mnie swoją stylistyką a poprawiony 2.0 TDi 170KM z comon raill nie jest zły, ale to już inna historia. Ogólnie kupił bym jeszcze raz to auto bo jednak konkurencja nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Więc jetem na tak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,8