Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

dzidek877, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 116KM 85kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Szukałem info na temat silniczka na AutoCentrum.pl i nie znalazłem, dlatego podzielę się wiedzą bo wiem że ludzie posługują się tą stroną przed zakupem auta - sam tak robiłem! A więc: jest to silnik AJM 116KM PD (na pompowtryskach, które są czułe na jakość paliwa więc lać tylko na dobrych stacjach, polecam BP, a samochód pojeździ latami!) Do tego olej, również jedna marka, np castrol gtx! Nie słuchać starych mechaników, pryków, mówiących że to diesel i że tu można olej co tydzień lać innej marki! G*** prawda! Przed wymianą oleju przepłukać cały silnik specjalnym preparatem i zalać markowym olejem i tego się trzymać! Dobry olej i dobre paliwo to dla AUDI najlepszy duet. Poza tym 285Nm od 1800 obr/min przy 116KM robi swoje!:) Ciągnie do przodu jak rakieta, dobrze ze jest ASR, chociaż niewiele pomaga hehe:)Silnik AJM 116KM jest mniej wytrzymały niż AFN 110KM ale jest też bezlitośnie dynamiczniejszy!:) Poza tym TURBO zasługuje na dobre traktowanie, nie rozgrzewać silnika na postoju tylko jechać! Jak najszybciej na 5 bieg i 10-15min jechać poniżej 2000obr aż silnik nabierze temperatury. Przed zgaszeniem silnika poczekać 30sec (to naprawdę nie boli!:)) aż TURBO unormuje pracę i dopiero zgasić. Parę drobnych wskazówek a samochodzik będzie chodził latami, nic tylko lać olej i jeździć!:) Pozdrawiam
Przełożenia są krótkie, i precyzyjne! Biegi wchodzą bardzo lekko, skrzynia pracuje jak sportowa! Duży plus!
To jest kombi więc nie oczekujmy cudów! Auto stoi wysoko i nie nadaje się do szaleńczej jazdy...ale kto by się tym przejmował, czyż nie?:)
Auto jest...małe i ciasne w środku (kierowca) ale to kwestia przyzwyczajenia. podłokietnik skutecznie uniemożliwia zmianę biegów!:/
Mniej więcej 10 min potrzebuje moja AUDIczka żeby nabrać dobrej, powiedzmy ok 28 stopni, temperatury!
Głośno, głośno, głośno...ale tylko jak się jedzie 180km/h:) poza tym dobrze z plusem
Jak na tak duże auto spalanie jest rewelacyjne. Tankuje za 100zł i robię 500km, na przemian miasto/trasa/but w podłogę/na emeryta:)
Odpukać, nic się nie dzieje a mam przejechane 220k km. Tego silnika nie da się zniszczyć!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 116KM 85kW [l/100km]

6,2