Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

michaś, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : komfort, dobrze trzyma sie drogi ,hamulce to mistrzostwo świata
Zawieszenie : 8 wahaczy - bez komentarza
moim zdaniem auto nieudane, ciasne, drogie w eksplatacji,psujne(w lanosie którym jezdziłem wczesniej ,nic sie nie psuło, lałęm tylko gaz i zmieniałem olej i filtry.Mój Golf 2 - 17 letni psuje sie rzadko ,a w a4 bezprzerwy trzeba było grzebać- skandal).Na plus dobre wykonczenie wnętrza(jakość plastików), elastyczny i ekonomiczny silnik, skrzynia biegów , wzorowe hamulce. Ogólnie jestem szczęśliwym nie posiadaczem tego modelu.
silnik elastyczny jak na 90km - za to 4. Kultura pracy - zła - głośny - w audi nie powinno tak być. Awaryjność - tragedia - ułamał się zawór - rozbił głowice i tłok - duże koszta naprawy. Spalanie 5-8 l/100 - raczej ekonomiczny , nielicząc awarii, a może paść dużo - turbina, przepływomierz, itp...
biegi wchodzą idealnie (wzór dla innych) skrzynia dobrze zestrojona z silnikiem jedyny minus pulsujący pedał sprzegła (bardzo denerwujące) , prawdopodobnie awaria koła dwumasowego
zawieszenie komfortowe, dobrze trzyma drogi, lecz na nasze dziurawe drogi za delikatne i za drogie 8 wahaczy 2 łączniki wszystko delkikatne aluminium. Normalny pojazd posiada 2 wahacze :) . Jeżdze teraz fabią z normalnym mcpersonem i po jednym wahaczu na strone , komfort zbliżony do a4 a eksploatacja o niebo tansza
ok .
wszystko na miejscu, denerwuje jedynie przerosnieta konsola środkowa, która cały czas opier sie o twoją noge( irytujące zawsze) ,sprawia to wrażenie auta ciasnego, z tyłu mało miejsca 2 dzieci w fotelikach ledwo sie miesci i w takim wypadku kolana mam za uszami (mimo że mam zaledwie 175 cm). Porównując do fabi - fabia mimo że mniejsze to w rzeczywistosci cała nasza banda 2+2 podróżuje bardziej komfortowo i w mniejszym scisku.
ok
kierowca ścisniety przerosnietymi plastikami. Pasażer ok, z tyłu makabra ,miejsca na 4 osoby max. Ogólnie auto małe.
średnio, słychać klekot, szum kół, lusterk , i czesto powietrze gdzies dostające sie przez uszczellki dzrzwi?? Skandal jak na taką marke
paliwa spala naprawde mało, jest przy tym dynamiczny ale naprawy są kosztowne i czeste, auto nie dla biedoty ;)
j,w
raczej ok. stacyjka ,wskaznik paliwa,itp