Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Lukas, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI quattro 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI quattro 116KM 85kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : QUATTRO !!!!!!!!!!
Silnik tak jak to TDI głośny trochę przestarzały, ale ogólnie ok (jak narazie).
Mam skrzynkę 6cio biegową super na traski, może delikatnie chaczy ale to raczej wina sprzęgła, ogólnie konstrukcja udana.
Układ jezdny w tym samochodzie, a jest to quattro to bomba. Przed kupnem słyszałem dużo opinii żeby nie brać quattro bo jak się popsuje to się powieszę jak zobaczę rachunek za naprawę. Może i tak będzie, ale narazie jak się nic nie psuje to jest super frajda. W zakrętach samochód jedzie jak po szynach, żadnej podsterowności, a jak jest ślisko pojawia się super nadsterowność którą bardzo łatwo da się kontrolować, i fajnie chodzi bokiem. Powiem tak zima 2010 jaka jest każdy widzi i każdy kto parkuje samochód na ulicy płacze że nie może wjechać albo wyjechać. Ja nie mam tego problemu a jestem z Białegostoku i pokrywa śnieżna w mieście wynosi prawie 100 cm ! Jedyny minus ze jest troszkę za niski na tak wysoki śnieg, ale to pikuś.
Jeżeli chodzi o wnętrze jest super. Podświetlenie na krwisto czerwono całego kokpitu, szczególnie w wersji z audi symphony. Zegary podświetlone na biało nie męczą oczu.
Nie potrafię się wypowiedzieć na temat spalania bo poprostu leje paliwo i jeżdżę nie wnikam ile pali :). Wiem tylko że wersja Quattro spala więcej niż jednonapędówka o jakieś 1 albo 2 litry ropy. Ogólnie samochód DUŻY pozytyw. Linia nadwozia jeszcze nie taka przestarzała a środek tym bardziej. Następnym autem napewno będzie audi może nawet A6 jak żonę przekonam no i oczywiście będę szukał wersji quattro bo warto.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI quattro 116KM 85kW [l/100km]

7,8