Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

KSKO, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI quattro 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI quattro 116KM 85kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : praktycznie bezawaryjny, fajnie pracujący i dość elastyczny. Może trochę głośny bo to wkońcu PD ale można się przyzwyczaić (w środku wcale tego nie słychać).
Inne : aluminiowa rama sworzni wycieraczek, która ściera się i unieruchamia w pewnym momencie wycieraczki.
Zawieszenie : luzujące się zawiasy drzwi i skrzypiące potem uszczelki.
Karoseria : rdzewiejące dolne listwy drzwiowe (te czarne). konieczna wymiana po kilku latach.
Auto naprawdę fajne, godne polecenia. Wolę stary model B5 aniżeli nowe B7, którym też pojeździłem. Mam tutaj na myśli sprawy techniczne i jakościowe aniżeli ergonomię wykonania i innowacyjność, pod względem których B7 zdecydowanie przewyższa B5.
jeździłem kilkoma modelami z silnikiem AJM. Śilnik pracuje doskonale pod warunkiem, że wszystko robione jest na czas i jak należy. 235tys przebiegu cały czas na 5W30 - oleju nie bierze. Przy wym. rozrządu konieczna regulacja kątów synchronizacji PD dla naprawdę dobrej pracy tego silnika a prawie nikt tego nie robi!!! Z tąd pierwsze moje zdanie - bo AJM a AJM to wielka przepaść jeśli się odpowiednio o niego nie zadba. Ten silnik naprawdę kulturalnie i miło pracuje przy spełnieniu odpowiednich warunków... W zasadzie bezawaryjny (przejechałem ponad 150 tys już).
Nic dodać nic ująć, dość elastyczna 5 biegowa skrzynia, która doskonale radzi sobie z tym samochodem. Bezawaryjna.
Dobrze radzi sobie na nierównościach. Nie wyróżnia się specjalnym komfortem w porównaniu z podobnymi samochodami tej klasy ale jest naprawdę dobrze zestrojony i miło jeździ się samochodem zarówno po równych autostradach jak i po dziurawych drogach. Zawieszenie żywotne pod warunkiem, że jest to lamforder lub oryginalne TRW.
Miło wykończone auto, elemeenty dobrej jakości nawet po wielkich przebiegach noszą małe ślady użytkowania.
Nie brakuje miejsca na wygodną pozycję i podręcznych schowków na drobiazgi czy to w drzwiach, pod kierownicą jak również w podłokietniku, który raczej jest w prawie każdym egzemplarzu w standardzie.
Mogło by być nieco lepsze choć na swój wiek i stosowaną w tym czasie technologię nie można mieć naprawdę żadnych zastrzeżeń. W aucie do 160km/h można podróżować w komfortowych warunkach bez nadmiernego i uciążliwego hałasu. Powyżej słychać już silnik i opory powietrza.
miasto do 7,5/ trasa do 6,0. Na 150kk zainwetowałem może dodatkowo:1000zł (termostat, zawór EGR to najwazniejsze) na dodatkowe cześci nie licząc klocków, płynów eksploatayjnych i rozrządu, które zużywają się naturalnie i każdy wie, że trzeba je wymienić. Na paliwie w Polsce robię na trasie spokojnie 1100km (do zapalenia się rezerwy) na paliwie za granicą rekord 1450km (standardowo 1200-1300). Świadczy to o jakości paliwa, które mamy na stacjach. Mówię o spalaniu w zbliżonych warunkach!
Do zaakceptowania. Jeśli wybierzemy dobry model w dostępnych cenach będziemy jeździć długo zadowoleni z trafnego wyboru i dobrego zakupuu. Wolę stare Audi B5 niż nowe Renault, Peugeot czy Fiata...
Denerwujące zawiasy drzwiowe, które po dużych przebiegach potrafią się zluzować i drzwi drgając na nich skrzypią na uszczelkach. Aluminiowa rama sworzni wycieraczek, która się starła od środka unieruchomiła wycieraczki (naprawa - czyszczenie). Są to takie drobiazgi, z których bardziej uporczywych nie pamiętam. Takie rzeczy można spokojnie samemu poprawić.
Nigdy nie zawiódł w trasie. Zawsze docierałem do celu :) robię średnio 50tys rocznie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI quattro 116KM 85kW [l/100km]

5,9