Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Maciek, 14 lat temu
Silnik 2.5 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Avant 2.5 TDI 150KM 110kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Mała awaryjnośc zaskoczyła mnie najbardziej(znajomi odradzali kupno auta w tej wersji silnikowej) i wysoka jakośc wykończenia.
Inne : Przymarzła mi klamka zewnetrzna w drzwiach kierowcy i musiałem wchodzic do auta od prawej strony.Raz tak się zdarzyło przy minus 28 stopniach.
Ogólnie patrząc na ten model to jest on godny polecenia osobom,które jeżdżą dużo w trasę i lubią jak im \"wszystko gra\"!Na pewno nie kupię już VW,bo to już nie ta klasa auta.
Silnik pracuje jak RASOWA V-ka.Elastycznosc bardzo dobra,mozna jechac 120km/h na trzecim biegu,jak również 70km/h na szóstym.
Krótkie i bardzo precyzyjne przełożenia.Jeśli wziąc pod uwagę przebieg auta to...
Auto prowadzi się bardzo dobrze.Jedyne uwagi można miec do przedniego zawieszenia,które krótko ujmując nie było zaprojektowane na polskie dziurawe drogi.Na tych \"gorszych\" drogach należy jechac trochę delikatniej.
Nie mam nic do zarzucenia co do widoczności.Może tylna szyba mogłaby sięgac niżej,ale i tak jest dobrze.
Wszystkie przyciski są tam gdzie byc powinny.
W moim aucie jest automatyczna klimatyzacja i nie mogę powiedziec nic złego na jej temat.
Przestrzeni jest nie za dużo,ale biorąc pod uwagę klasę auta to nie można narzekac.
Jak na diesla z dosc duzym silnikiem auto jest ciche w środku,radia można słuchac naprawdę po cichu.
Ekonomicznosc auta daje sporo do życzenia w cyklu miejskim,za to na trasie możemy \"podciągnąc\" śrtednią.Poza tym to nie jest wersja silnikowa dla kobiet na zakupy.
Auto nie jest tanie jeżeli weźmiemy pod uwagę jego rozmiary(DAEWOO będzie tańsze w tej klasie),ale na pewno jest nie drogie w stosunku do jakości wykonania i frajdy jaką daje z jazdy.
Do dziś nie znalazłem drobiazgu który by nie działał.
Wymiana rorządu to jedyna poważna i kosztowna usterka jaka mnie spotkała przez okres użytkowania tego auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,8