Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Paweł Hohol, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Padł czujnik zużycia klocków i w efekcie rozwaliłem tarzcze i zaciski. trzeba uważać na ten czujnik zasadniczo.
Zawieszenie : wahacze i amortyzatory- ale to chyba we wszystkich dużych samochodach na polskich drogach.
Najlepszy samochód, jaki miałem. Audi nie są tak cenione jak BMW czy Mercedesy, ale są chyba najlepsze jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. Bardzo dobry rodzinny samochód (choć przez 95% czasu jeżdżę sam).
Diesel to diesel. ale tu akurat chodzi bardzo płynnie i w miarę cicho. Turbo daje naprawdę dużego kopa- może nie da radę się ścigać, ale w okolicach 2 tys obrotów to już rakieta.
Bez zastrzeżeń.
Jak dla mnie za miękki, swoje robią też polskie drogi. Ceny części dość wysokie.
Do przodu, jeśli ktoś jest wysoki al;bo ustawia wysoko fotel- przeszkadza nieco lusterko. Do tyłu i na boki- bardzo dobre.
Psuje mi się nagrzewnica, ale nie wiem czy to nie kwestia mojego akurat egzemplarza. dość mocno parują szyby- tył i przód.
Mini van to to nie jest, ale da się pojechać w 5 osób plus duuuuży bagaż w miarę wygodnie.
Czasami słychać wiatr, ale nic, coby irytowało. Przy dużych prędkościach (ale to powyżej 160-170 km/h) silnik daje się usłyszeć, ale to już kwestia obrotów.
Jak dla mnie-bomba. Jeśli chodzi o spalanie, wychodzi taniej niż beemka w gazie- 100 km za ok 25 zł. Ceny napraw- tu już goerzej, zwłaszcza jeśli kupujemy części fabryczne. Ale biorąć pod uwagę wygodę itp- jest bardzo dobrze.
Nic dodać, nic ująć.
Trzeba uważać na elektryke- mi non stop pada jakiś czujnik, deska wygląda trochę jak dyskoteka. ale ogólnie nic uciążliwego. Zawieszenie- ale o tym już było.
Zaraz na początku padło mi sprzęgło wiskozowe i naprawa kosztowała ok 700 zł. Poza ty,m wszystko ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,8