Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Paweł, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : jest zdecydowanie lepsza niż w Fordzie Focusie. Na porównywalnym poziomie jak w japońcach.
drugi raz mnie nikt na ten samochód nie namówi. Żona mnie klęła non stop. jeździła moją Hondą CRV często. W końcu sprzedałem to \"cudo\" i kupiłem jej Focusa. Teraz wreszcie mam spokój. Najlepsze jest to, że frajerów na ten samochód jest dużo. Ja już do nich nie należę. Polecam za to CRV, którą mam od 5 lat i nic. A gaz się pięknie chowa w miejscu na koło w bagażniku (a koło wisi przecież na zewnątrz :) ktoś zrobił prezent)
Na wstępie to napiszę, że już sprzedałem ten złom. Ogólnie silnik jest fajny choć mniej elastyczny od słabszego 90KM w Fordzie Focusie (mam te auto od roku kupiłem jak zresztą Audi dla żony). zrobiłem nim 90 000km
Skrzynia jest naprawdę super. Mały skok, delikatnie przeskakuje. Nic na siłę nie trzeba robić
OOooo. Tu to można pisać i pisać. Zawieszenie do tego diesla to jakaś pomyłka. Z benzynowym silnikiem zawieszenie lepiej znosi polskie drogi. Wracając do mojego auta. Buja do przodu i to nie jest kwestia sprężyn czy amorków po prostu jest ciężki z przodu. Zawieszenie wymieniałem dolne wahacze 2 razy po 800zł para i raz górne (lepiej znoszą). generalnie jak ktoś ma drogi dziurawe to niech unika tego samochodu, bo się nie wypłaci.
W sumie to moja żona zawsze narzekała na małą przednią szybę oraz na zabudowaną wysoko przednią część z zegarami. Jest faktycznie wrażenie jakby się jechało czołgiem.
Tu nie ma się do czego prawie przyczepić. wszystko jest tam gdzie powinno być. Jedyna wada moim zdaniem to układ włączników \" kierunkowskaz\" jest za nisko i za bardzo oddalony od kierownicy - trzeba opuszczać rękę żeby go złapać. Włącznik świateł jest bliżej i gdyby w tym miejscu i wyżej nieco był kierunkowskaz to by było idealnie. Włącznik wycieraczek jest tak samo za nisko.
Tu niema się do czego przyczepić. Mam klimatronic. Trochę zimą mnie wkurza, że brak jest temperatur poniżej 18 stopni Celsiusza. Człowiek siedzi ubrany bo samochód zimny a potem grzeje i jest ciut za gorąco
Mam 185cm. Fotel przedni w oparciu za ciasny. boczne skrzydła po prostu wbijają się s plecy. Trudno ustalić dobrą pozycję za kierownicą choć wszystko da się ustalić. Wszystko wina pedałów przede wszystkim sprzęgła. Skok ruchu sprzęgła rodem z samochodu ciężarowego. Ze 2 razy większy niż Fordzie Focusie.
Tu jest ok. jest naprawdę komfortowo
brak zarzutów. wszystko w normie.
Jest to zdecydowanie za drogi w utrzymaniu i zakupie sprzęt. Zupełnie nie umywa się do japońców, które w zakupie kosztują mniej i w eksploatacji i naprawach również.
Ogólnie to najbardziej mnie wkurzały listwy od przednich drzwi. Ciągle się o nie zawadzało. W końcu się połamały.
Raz odmówił mi posłuszeństwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,9