Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

mwmisiek82, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : kiedys wrog nr 1 diesli i automatow, stara Andzia mnie jednak przekonala do wygody
jestem zadowolony z mojej Andzi:) w miare dynamiczna potrafi jescze ruszyc z kopytem pomimo wieku i skrzyni automatycznej troche za duzo pali jak na 14 latke wyglada naprawde elegancko ( ciemny granat metalic z chromkami w okolo szyb i na 16 aluskach). nie jest jak narazie awaryjna jezdzi sie milo , przyjemnie, i w miare wygodnie:)
Silnik-110 KM w polaczeniu z 4 biegowym automatem nie jest demonem szybkosci, jednakze autko zbiera sie do 100km/h w miare zwawo(ok 12,8 katalogowo mi wyszlo miedzy 11,8 a 12,6s.),szybciej niz 90KM z manualem(w kazdym zakresie predkosci jest szybszy wiem bo jezdzilem taka wersja i teraz ma ja brat tj a4 90 KM)!!ladnie ciagnie ale do 150 powyzej juz jest gorzej ale i tak z lekkiej gorki licznikowo wyskoczylo 220km/h a wg navigacji byl to 204km/h .Ogolnie jestem zadowolony,mnie dzwiek diesla wkurzal ale teraz przyjemnie sie slucha tyr tyr tyr tyr :)PALI jak smok w miescie( dzieki automatowi, klimie i 205 na 16 calach :/) ok 9 l na 100 ,a na trasie da sie zrobic ok 950 -970 km!! wiec nie jest az tak zle
4 biegowy automat hmm- powolny ale solidny wymiana przekaznika do jazdy na wprost czy cos takiego z wymiana oleju i filtrow ok 800zl a tak to gitara smiga az milo), pamietac o wymianie oleju!!!!! co ok 60 tys km. ma male opoznoienie ale jak sie czlowiek przyzwyczai to da sie fajnie jezdzic , ale najwazniejsze to wygoda !! wygoda !! nie chce juz manuala..
tutaj tez jest ok , jedynie co to znane juz wszystkim wachacze:( co prawda w ciagu ponad 2 lat nic sie nie zrobilo ale mam juz luz na lewym gornym wachaczu i sparciale gumki
widocznosc w przod jest ok w tyl troche gorzej ale da sie przezyc
wszystko na swoim miejscu
ogrzewanie ok klimatronik tez ok tylko czasami pomruguje jakby wysylal jakis tekst morsem:P, w lato lodowa w zime piekarnik, czasami sie zawiesi i przez np 2 min nie moge zmiejszyc temp. lub sily dzialania klimy
z przodu miejsca pod dostatkiem(185cm 117 kg), z tylu w dwie osoby da sie jechac ale nie jest tam super luzno
wiecej niz dobre do 100 dobre do ok 150 i szumiace powyzej 150
miasto coz - max ok 10 min ok 6,8 srednio ok 8-8,5 trasa - max ok 7,5 min ok 5 sredni 6,5 zalezy jak sie operuje pedalem gazu:)
wartosc auta z 1996r teraz to ok 12-13 tys zl w naprawde dobrym stanie / jakosc naprawde wysoka nic nie trzeszcy nie stuka i nie puka czasami tylko lewe lusterko wpada w rezonans i pojawia sie drazniacy dziwiek ale to slyszy tylko kierowca
hmm czasami mi spadnie pastik z hamulca recznego, czasami centralny sie nie otworzy
narazie brak, ale wymienialem turbine, pompe podcisnienia i wszystkie przewody gumowe

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

7,2