Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1995-2000 (82) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Koszty utrzymania stosunkowo niskie dzięki małemu apetytowi na paliwo. Trochę gorzej wypadaja koszty ewentualnych napraw i ceny części a te potrafią być różne. Od tanich to naprawdę drogich. Na rynku jest duży wybór zamienników ale polecam korzystać tylko z tych dobrych bo oszczędnosci szybko się na nas zemszczą o czym juz pisałem. Do tego jak każde kilkunastoletnie auto wymaga troski na bieżąco aby utrzymać je w jak najlepszym stanie i powiem...
~narciarz
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
tu mnie najbardziej zaskoczyl diselek tym bardziej ze mam komp pokladowy mimo pelnej wersji z klima podgrzewanym siedzeniami i po wlaczeniu auto pali naprawde malo moj rekord jada w terenie niezabudowanym ale nie autostrada to 4,3l srednia predk 70 przy srdn 140 jest 5,2 a w miescie 5,5l srednio po przeciaganiu auta na maxa ciezko przekroczyc 7 l no chyba ze momentalne spalania sa wyzsze
~Konrad-wymiatak
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
salanie super! trasa spokojnie to ok5L srednio 5.5L w mieście do6,2 a więc super zwłaszcza w relacji z osiągami! z tego co wiem naprawy niedrogie tylko normalna wymiana płynów to jedyne co się w nim robi,oczywiście do serwisów niepolecam tam drogo ale dobry kolega mechanik i wszystko jak trza!to nie japończyk gdzie pod maską czarna magia!
~bezkompromisowy@op.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Przesiadłem się z Golfa III 90 KM do A4 110 KM. Dołożyłem filtr K&N i Magnetyzer Maxtora. Miasto przy rozsądku 6L, przy rajdowaniu nawet i 8.5L. Trasa na spokojnie 5-5.5, jak leci się 180-200 około 7 litrów. Jeżeli regularnie auto jest serwisowane i nie żałuje się na bieżącą eksploatację praktycznie bez awaryjne. Trzeba dbać, a nie oszczędzać.
~theblack666
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
spalanie mam niespełna 7 literków ale to pewnie przez chip i klimę. przy 80km/h i tempomacie sporo poniżej 4,5. ale kto jeździ 80 na godz. audicą. ceny napraw chyba odpowiednie jak do ceny auta. mogło by być jednak trochę taniej. jeśli znajdzie się odpowiedniego specjalistę to nie dokłada się za robotę u trzech mechaników.
~kotek
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Gdy robisz dużo kilometrów rocznie a nie chcesz wydawać na naprawy to zapomnij o Audi A4. Chyba lepiej zainwestować w starszą Audi 80. Nie dość, że A4 są drogie, to psują się maglownice, zawieszenie to kopalnia luzów i przy przeglądach cały czas coś się dzieje mimo, że jeździsz na oryginalnych częściach.
~Piotrze :)
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Zuzycie paliwa jak na 15 letni samochod jest bardzo zadawalajace. Średnie spalanie miesci sie w przedziale 6 litrów w zależności od skurczu w nodze. Na trasie potrafi spalic 5. Czesci eksploatacyjne nie są drogie wiec i naprawy ktore zawsze wykonuje sam są relatywnie tanie.
~radzio509
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Na mieście przy włączonej klimie pali nawet do ok 9 przy dynamicznej jeździe, trasa to bajka 4,2 do max 5,5 l. Niestety jak to przy dieslu części nie należą do tanich. No i nie należy oszczędzać na paliwie. Ropa z dodatkami chociaż droższa zwraca się w zużyciu i w dynamice.
~Anonim
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Pali naprawdę mało. Na pełnym zbiorniku można przejechać nawet 1100km. I wcale nie trzeba jechać 90km/h:)Naprawy są raczej rzadkie ale kosztowne(o ile montowane części to oryginał). Jeśli ktoś kupuje auto z wyższej półki powinien liczyć się z kosztowniejszym utrzymaniem.
~Jokerrrrr
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
no to super oszczedne autko 5/6 litrow to wszytko co wezmie :) ceny naprawh hmmmm no ja na niego przez rok wydalem 700zl i to wszystko po kupnie czyli rozrzad, koncowki drazkow, klocki ham., oleje filtry no i wymiana :) raczej niewiele ;) tu polecam w 100% neizawodnosc rulezzz
Audi A4 B5 Sedan