Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 (58) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~janko
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Zerwany pasek klinowy wpadł w ten od rozrządu - laweta. Skrzynia biegów - najpierw rozpadł się synchronizator biegu 5'tego. Miesiąc po tej naprawie rozpadł się synchronizator biegu 3'ciego. Po tych naprawach skrzynia źle chodziła - po trzeciej naprawie chodzi tak, że da się jeździć. Z poważniejszych maglownica jeszcze była regenerowana. Padły zegary - zliczały kilometry ale nie pokazywały aktualnej prędkości i obrotów - naprawione zegarami...
~vp-tdi
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
jak wyżej ,on nie ma usterek ,jedynie drogie wielowachacze ,ms podobno wytrzymuja 30 tys .na moich wioskach nawet jak by byly z tytanu i gumy najlepszej ajkosci i tak by sie posypały ,poprostu już taka konstrukcja tych wachaczy i to czy kupisz za 2 tys zl czy za 600zl jak ma sie wybić to i tak sie wybije i bedzie pukać .o złamaniu wachacza to raczej nei możliwe chyba ze ktoś zapie**ala 120km/h po kamieniach i po dziurach to moze wyskoczyć i...
~darek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Z poważniejszych rzeczy wymieniłem amortyzatory + sprężyny tył, usunięcie listew dolnych na drzwiach(zbiera się w nich woda i rdzewieje listwa metalowa zawarta w nich) usunąłem ten element, wymiana wahacza przedniego(trzeba zakładać tylko lemforder bo inna to wyrzucanie kasy w błoto. Auto nigdy nie było holowane, dalekie wyjazdy wakacyjne w sumie po 3000km - nigdy nie było problemu. Pod względem niezawodności auto według mnie jest wspaniałe.
~Pucek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Włożyłem już w swój samochód sporo kasy ale niestety kupiłem używane 1.9tdi z 95r i nie ma co się oszukiwać że będzie ideał ale co zrobiłem i wymieniłem starczy na długie lata, a to że ja to musiałem zmienić to tylko zaniedbania i oszczędności poprzedniego właściciela a nie słaba jakość modelu. A jak coś nowego wyskakuje do naprawy to przeważnie drobiazgi za parę zł
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Gdyby nie skrzynia do wymiany dałbym 5. Na duży plus wpływa fakt iż samochód nigdy nie zawiódł mnie w trasie, nigdy nie popsuł się do tego stopnia, że musiałbym go holować, właściwie nigdy nie musiałem go holować, jednak na pewno miała na to wpływ systematyczność prowadzonych przeze mnie napraw. Gdyby nie bardzo droga skrzynia byłoby 5.
~marek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
moje auto okazalo sie niezbyt udane; Wymiania: - regeneracja sprezarki klimatyzacji + osuszacz + nabicie =600 zl - silniczek sterujacy klapa nawiewu = 450 zl : niesdostepny w polsce(musialem z niemiec sciagac) - wentylator 200 zl - przegub 200 zl - wachacz przedni 80 zl Czyli jak widac naprawa auta kosztuje.
~ernolb@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
będac 400km od domu padłą mi pompa wtryskowa nie będę się rozpisywał o kosztach ,na dwie godziny przed wyjazdem na urlop strzelił napinacz paska alternatora wymieniony 3 miesiące wcześniej .od tego momentu przestałem mu ufać i w dłuższe trasy brałem auto ojca.
~ZimnyMCZ
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Również kilka poważnych rzeczy było, zapiekły się tłoczki przy hamulcach, padła turbina, dmuchawa posypała się doszczętnie (wiatrak i rezystor), a także liczne problemy z przednim zawieszeniem, głównie wahacze i przeguby (uwaga na markę Ruville!).
~Audik
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Przez 2 lata zrobiłem 60 tyś i praktycznie nie miałem żadnej awarii mechanicznej, tylko wymiana materiałów eksplotacyjnych - te jednak nie są tanie. Jednak trwałość pewnych elemntów nie przystoi tej marce- szczególnie zawieszenie i przeguby napendowe!
~audi36@poczta.onet.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Do powazniejszych usterek zaliczam , uszkodzenie jakiejs membramy przy turbie odpowiadajacej za przekazywanie informacji do komputera , samochód wpadał w tryb awaryjny i czujac troche obciazenia brak mu było mocy.
Audi A4 B5 Sedan