Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Fabiensaber, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 2002
Audi A4 B6 Avant 1.6 i 102KM 75kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jestem bardzo zadowolony pomimo swoich 102 KM, ale auto nie było kupione do ścigania tylko do wygodnej komfortowej jazdy z rodziną. Dodatkowo zaskoczył mnie stan blachy - blacha podwójnie cynkowana - audi udzielało na karoserię tego auta 10 lat gwaracji. To o czymś świadczy.
Jestem bardzo zadowolony.
Wszystko jest jak powinno być, ale pare koni więcej przydałoby się. Chciałem benzyniaka bo myslałem że będzie bez dwumasy a tu zonk - okazuje się, że chyba od 2000 wszystkie benzyniaki z grupy Wv w audi mają dwumas. Jak na razie nic nie słychać i pracuje ładnie. mam nadzieję że jeszcze kilka ładnych tys kilometrów zrobię zanim się koło posypie. Silnik jak najbardziej w porządku. Mam nadzieję, że tak polecany silnik przez różne czasopisma sprawdzi się dobrze w czasie eksploatacji na bęzynie jak i w pewnej przyszłości na gazie.
Biegi wchodzą miękko i precyzyjnie.
Bardzo miękkie auto. Kupiłem auto na alufelgach 17\" z profilem 45x215 - nie polecam na nasze drogi, chyba, że kogoś stać na częste wymiany zawieszenia. Po zakupie szybko zmieniłem na 16\" o profilu 55x205 - czuć poprawę w miękości zawieszenia.
Przód i boki ok, za to z widocznością przez tylną szybę jest trochę gorzej.
Wszystko ładnie spasowane, wszystko jest pod ręką. Kupiłem bez orginalnego radia - żałuję. Z orginalnym radiem jest też często zgrana kierownica multifunkcyjna, na której jest cały zestaw do radia, przez co nie musi człowiek szukać stacji itp. (przyzwyczajenie z opla astry H)
Nie narzekam. Wszystko jest w porządku. niektórzy się skarżą ale ja nie mam powodu. Ale w upalne dni ciemne auto robi swoje. Trochę trzeba poczekać zanim auto sie schłodzi
Z przodu jest ssuper. Z tyłu też nie narzekam - bo sam tam nie siedzę :) ale po opiniach pasażerów raczej jestem zadowolony. W założeniach tył ma byc przeznaczony do wożenia mojego dziecka lub w przyszłości dzieci. Bagażnik wcale taki mały jak na avanta nie jest. Jestem mile zaskoczony.
Auto bardzo ciche. Przy 130 km/h mam odczucie jakbym jechał może 80 km/h (porównanie z moim poprzednim autem)
W trasie ok 6, w mieście nawet 9 ale średnia w zakresie 7,5 jak na ten silnik to nie jest źle
Trochę droższy golf ale za to lepiej wyposażony i o duuuuzol lepszym wyglądzie
Wymieniłem katalizator i proforma sonde lambda za katalizatorem (jest do niej bardzo słaby dostęp). Katalizator zamontowałem polski dedykowany z wkładem ceramicznym - gwarancja na rok lub 50000 km - zobaczymy co jest on warty - na razie jest ok
Jak do tej pory nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 102KM 75kW [l/100km]