Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

40+, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Środek pięknie i solidnie wykonany, auto bardzo, bardzo komfortowe. Po dwóch latach jazdy i 70tyś.km wciąż czerpię przyjemność z prowadzenia. Nie trzeba dwa razy mnie namawiać na wyjazd.
Inne : Uszkodził mi się czujnik cofania, na Allegro dostałem za 60zł (w odpowiednim kolorze) i wymieniłem sam.
Naprawdę super samochód. Piękne, nierzucające się w oczy nadwozie, silnik dynamiczny i oszczędny, drogi trzyma się jak przyklejony i jest przy tym bardzo, bardzo komfortowo. W środku bardzo przytulnie, materiały wykończeniowe wysokiej jakości i mimo upływu lat wyglądają bardzo ładnie. Auto jest świetnie wyciszone. Wszystko jest tu uczciwie zrobione i solidnie. Miałem wcześniej kilka aut (Fiat, Ford, Renault, Saab, VW) ale zdecydowanie jest to najlepszy samochód i marka jaką jeździłem. Kupiłem go trochę przez przypadek ale myślę że w przyszłości wymienię też na AUDI. Z dotychczasowych najdardziej lubię właśnie ten samochód. Pewnie dało by się do czegoś doczepić ale ja jakoś tego nie widzę. Widziałem też sporo 10-letnich A4 z Niemiec, z przebiegiem na liczniku 150tyś. choć stan wskazywał by na co najmniej 350-400tyś. km i dlatego nie dziwią mnie niektóre kiepskie opinie tego auta.
Bardzo elastyczny oraz oszczędny. Poprzednio miałem Golfa TDI 110KM i jest duża różnica na plus - przyspieszenie, elastyczność, choć więcej pali.
Biegi ładnie wchodzą, płynnie i są dobrze zestawione. Skrzynia sześciobiegowa - super na szybkie i długie trasy -w czasie spokojnej jazdy jest cichutko.
Zawieszenie sprężyste i komfortowe, jedzie się jak po szynach. Pewnie trzyma się drogi a prowadzenie jest samą przyjemnością.
Moim zdaniem - bardzo dobra, przy cofaniu pomaga czujnik cofania (choć musiałem go już wymieniać - 60zł Allegro)
Wszystkie przełączniki i dźwignie na swoim miejscu i pod ręką - wzorowo mimo że konstrukcja auta sprzed 10 lat. Wnętrze auta jest bardzo przytulne.
Bardzo skuteczne ogrzewanie i klimatyzacja (dwustrefowa). Szybkie odszranianie i odparowywanie szyb. Nie mam żadnych uwag krytycznych.
Z przodu jest dużo miejsca i bardzo wygodnie, natomiast z tyłu nie jest już tak dobrze - za wysokim kierowcą nie ma już za dużo miejsca dla pasażera. Ale czy to jest wada? Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca, kupujesz większe auto.
Samochód świetnie wyciszony, może być to wzór dla innych. Wcale nie słychać że na pokładzie pracuje diesel. Od opływającego powietrza i opon też nie ma dużo hałasu.
Spalanie jakie osiągam 4,5 do 6,5 litra na 100km, zależnie od trasy i dynamiki. Według mnie jest oszczędnie biorąc pod uwagę wielkość i ciężar auta. Poprzednio w 110KM TDI było ok.0,5 litra mniej ale różnica w dynamice poruszania się jest duża. Napraw poważniejszych nie robiłem żadnych a ceny przeglądów przeciętne. Z tego co widzę części do aut WV i Audi jest na rynku zatrzęsienie i w przystępnych cenach (zwłaszcza jak się je porówna do Saab-a, uff tu jest kosmos).
Tu mam jedną uwagę - te auta są naprawdę drogie. Ale za jakość i dobre auto trzeba zapłacić. Jakość która po kilku latach i kilkuset tysiącach kilometrów trwa i ją widać. Poza tym o wszystko trzeba dbać, wtedy to każda rzecz odpowiednio się odwdzięczy.
Uszkodził mi się czujnik cofania, na Allegro dostałem za 60zł (w odpowiednim kolorze) i wymieniłem sam. Poza tym wszystko w porządku. Auto ma 8 lat i 216 tyś. przebiegu więc chyba nie ma co narzekać.
Ponad dwa lata i ok.70 tyś.km, nie miałem żadnych przykrych niespodzianek. Wszystko działa jak należy i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

5,3