Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzyma się drogi jak polityk koryta
Układ elektryczny
Autko moim zdaniem ponadczasowe jeśli chodzi o stylizację.Zwróćcie uwagę że w nowszej wersji środek jest identyczny więc to o czymś świadczy.jest po prostu piękny. Moim zdaniem jeden z bardziej udanych modeli audi
Silnik pracuje równo,dobrze wkręca się na obroty,pracuje dość cicho, jest elastyczny i jeszcze nie zdarzyło się żeby zabrakło mi mocy przy np. wyprzedzaniu,choć przyznam że 30KM więcej by mnie ucieszyło.Miałem wcześniej m.in volvo s60 D5 163KM i szedł bardzo ładnie
Skrzynia spisuje się dobrze,nie haczy ,biegi jakby same wskakują na miejsce, mam 5 biegów i mi to w zupełności wystarcza.Ciężko znaleźć drogi w Polsce gdzie można pojechać szybciej więc ta szóstka trochę zbyteczna.Na autostradach jedynie by się przydała jeśli chcemy pojechać szybciej niż 150km/h
Póki co nic nie stuka,zawieszenie bardzo komfortowe,dobrze tłumi nierówności i co ważne samochód świetnie trzyma się drogi.Jechałem nowym a6 s-line i oprócz tego że było twardo to komfort tłumienia itp porównywalny.
Widoczność jest ok,nie mam czujników ale już opanowałem parkowanie tyłem i nie ma dla mnie problemów.Ogólnie nie narzekam
Wszystko pod ręką na poziomie volvo którym jeździłem , w peugeotcie dużo gorzej
Tutaj również bez zarzutu,dwustrefowa klima działa rewelacyjnie, szybko się nagrzewa i szybko schładza, nie ma powodów do narzekania
Z przodu jest ok ,mam 183cm i nie mogę narzekać, z tyłu nie jeżdżę ale wiem że szału nie ma, lepiej siadać za pasażerem po prawej...
Wydaje mi się że W 407 mogło być delikatnie lepiej ale tutaj i tak jest super jak na diesla,jeździłem innymi autami np 307 mojej mamy i jest dużo gorzej,również nowy leon wypada słabiej,passat też głośniejszy,mazda 6 też, volvo s60 też.Ogólnie jest bardzo dobrze.
To co teraz napiszę pewnie ktoś wyśmieje ale wracając ostatnio z Zakopanego w cztery osoby z bagażem spalił mi 4,9l średnio.Oczywiście nie jechałem za szybko a raczej spacerowo ale fakt jest faktem.Aha dodam że klima chyba chodziło.Przy normalniej jeździe trasa Tarnów -Warszawa spala mi zawsze 5,5l nie ważne jakbym jechał, a wolno nie jadę co zaskutkowało dwoma mandatami.Teraz muszę się pilnować bo zbliżam się do magicznej granicy 25pkt.
Za 30 tys.można kupić naprawdę dobry samochód więc wydaje mi się że jest ok.Wolę 7letnie audi a4 niż 5 letniego citroena c4 czy inne dziadostwo..
Ciągle przepalające się żarówki trochę zaczynają mnie irytować,szczególnie że aby je zmienić trzeba wyciągać lampę.Dotyczy to przodu i tyłu.Ostatnio miałem go już sprzedawać i podczas holowania teścia padła mi turbina, alternator i musiałem wyminić akumulator.To wszystk kosztowało mnie 1300zł i stwierdziłem że jak już to wymieniłem plus rozrząd, filtry,łożyska i klima to nie ma sensu go sprzedawać.Chciałem zmienić na model nowszy ale te 2-litrowe silniki to tragedia więc stwierdziłem że nie ma sensu pchać się w takie coś.Kupiłem mu ładne felgi i na nowo się zakochałem :)
Tylko ta turbina i alternator póki co i mam nadzieję że nic więcej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

5,9