Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Manewrowność.
Silnik : podciekająca olejem turbina
Układ elektryczny : drobne problemy ze sterownikami
Auto daje przyjemność z jazdy (silnik, skrzynia, wykończeniem wnętrza, ergonomia). Trochę usterek (akceptowalne nawet dla Audi przy przebiegu ~200 000 km). Brakuje nieco przestrzeni wewnątrz.
Bardzo elastyczny, dość głośny, ale to w końcu pompowtryskiwacze. Od razu po zapaleniu, nawet w mroźny dzień chodzi równo.
Jak to w Audi, chodzi lekko i precyzyjnie. W Passacie miałem ten sam silnik, ale skrzynia \"6\" w Audi sprawiła, że przyjemność z jazdy na wyższym poziomie.
Dobre trzymanie drogi przy równoczesnym komforcie. Mogłoby być lepiej z tłumieniem, ale auto swoje przejechało. Układ kierowniczy godny Audi - precyzyjny, brak jakichkolwiek przeniesień nierówności, nie wyrywa kierownicy przy ostrych zakrętach.
Jak na tą klasę całkiem nieźle, choć masywna sylwetka utrudnia czasem parkowanie, lusterka powinny być większe.
Wzorowo, wszystko pod ręką, przemyślane schowki. Można wsiąść do nowego auta i od razu wiadomo co do czego służy. Nawet wymiana żarówek jest prosta.
Grzeje wolno jak to w Dieslu. Podwójny climatronic jest przydatny. Tutaj, moja opinia może być nieco wypaczona, bo długo jeździłem z uszkodzonym sterownikiem.
Zewnętrznie auto wielkości Octavii, a w środku ciasno. Bagażnik znośny.
Dobre, ale od tej klasy auta spodziewałbym się więcej.
Jak na 1.5 tony i spory moment obrotowy nieźle. Mało wrażliwy na \"ciężkość nogi\". Poza ASO części są bardzo tanie (bardzo dużo części używanych, nieraz pasują z innych aut z grupy VW), np. Klimatronic, czy moduł komfortu <200zł (w ASO >1000zł).
Trochę usterek wyskoczyło, ale przy bardzo dobrej dostępności części używanych nie jest to duży koszt.
spalony silnik tylnej wycieraczki, zacierający się mechanizm przednich wycieraczek, uszkodzony czujnik klimatronika, czujnik otwarcia klapy bagażnika
Nie zdarzyło mi się nigdy stanąć w trasie, choć usterek przez 70 000km (tyle przejechałem) trochę się uzbierało (podciekająca olejem turbina, skrzywiona rolka alternatora, 2-krotnie zalało wnętrze przez niedrożność odpływów w podszybiu - to wystarczy regularnie wyczyścić i problem nie wystąpi).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

7,3