Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

przemo1024, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Głośny, lecz bardzo trwały, dynamiczny i niezwykle oszczędny.
Autko super. Drogie w serwisowaniu aczkolwiek bardzo mało awaryjne. Póki co jeszcze mnie nie zawiodło. Jak wspomniałem elementy wykończenia wnętrza nazbyt wykazują oznaki zużycia, często nieadekwatnie do przebiegu. Zawieszenie jest niezbyt trwałe na naszych drogach oraz niezwykle kosztowne. Warto w tym przypadku nadpłacić kupując najwyższą jakość, gwarantuje to spokój na kolejnych 200 tyś kilometrów (przy wykluczeniu ekstremalnych przygód).
Silnik pracuje dobrze. Bez wątpienia klekot nieco przeszkadza, zbyt wyraźnie słychać go w kabinie pojazdu. Przy wyższych prędkościach auto pracuje cicho.
Dość toporna, standardowa bolączka grupy VW. Posiadam wersję 5-biegową. Niestety lub stety. Jest zdecydowanie mniej awaryjna od \"szóstki\" stąd mój świadomy wybór.
Szału nie ma, aczkolwiek jedzie się komfortowo. Ładnie pokonuje dystanse nawet na naszej krajowej nawierzchni. Idealnie trzyma się drogi oraz zakrętów mimo braku sportowego zawieszenia.
Jak dla mnie bez zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu. Obsługa absolutnie wszystkich funkcji jest dziecinnie prosta, intuicyjna. Grupa VW :-)
Zdarza się, że szyby dość mocno zaparuję, jednak nawiew jest dość skuteczny, zwłaszcza szyby przedniej.
O ile z miejscem na przednich fotelach jest względnie o tyle na tylnej kanapie dość skromnie przy siedzących przednich pasażerach od ok. 175cm.
Jak wcześniej wspominałem zbyt głośno słychać silnik. Stosunek głośności do prędkości przywołuje zadowolenie dopiero od 120-130km/h. Jak na wysokie prędkości jest we wnętrzu cicho.
Jak dla mnie super. Silnik bardzo żwawy i bardzo ekonomiczny. Spalanie między 6 a 8 litrów na 100km jest naprawdę bardzo optymistyczne.
Cacko, gdyby nie niskie spalanie na 100% byłby to 1.8T z racji wyższej kultury pracy silnika.
Dbam o pojazd serwisując na bieżąco tudzież systematycznie wymieniając zużyte elementy mechaniczne. Samochód dzięki temu spisuje się bez zastrzeżeń. Zniesmacza jedynie zdzierająca się powierzchnia elementów wykończeniowych, która jest bardzo podatna nawet na delikatne zarysowania. Łamiące się zawiasy schowka, czy rączki składania siedzeń to obłęd.
Na razie (odpukać) nic poważnego się nie działo od 35000 km (ok. 2 lat eksploatacji).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

6,6