Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Bufeo, 12 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2002
Audi A4 B6 Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quattro...wszystko w tym temacie.
Układ hamulcowy : Auto heble ma dobre, jednak żywotność klocków skraca sie ze względu na duża mase auta.
Inne : Urywający sie schowek pasażera
To było moje pierwsze auto, naprawdę ciężko było mi się z nim rozstawać. Doceniłem je dopiero po sprzedaży.
Kultura pracy...co tu dużo mówić, skoro to V6 - pracuje bardzo fajnie :)
Bardzo elastyczna. Jedynka bardzo krótka, tylko do ruszania, dwójeczka do ruszania z obciążeniem lub na śniegu. Na największą pochwałę zasługuje 5 bieg, można go wrzucać przy 60km/h i gdy dodamy gazu, auto od razu przyspiesza, nie muli sie i można tak jechać aż do 200km/h no ale w zanadrzu mamy jeszcze szóstkę :)
Kto ma Quattro, ten ma władze...Z wielowahaczowego zawieszenia podobno mialem być zawiedziony i wymieniać je co roku. Po 3 latach jazdy, gdy z klientem pojechałem na stacje diagnostyczną, szarpaki nie pokazały żadnych luzów, a amortyzatory mialy po 75% na przód i 55% tył. Nic do zawieszenia nie dokładałem, jedynie wyważanie kół przy sezonowych wymianach
Szyby przezroczyste z każdej strony :)
Nie wiem co tu napisać. Chodzi o duży bagażnik i łatowość parkowania? Są kierowcy którzy i smarta obetrą :)
Ok - Klimatronik 2 strefowy...co wiecej?
Mam troche ponad 170cm, za kierownicą na brak miejsca nie narzekałem, gdy ktoś siedział za mną, też nie ;)
Audi.
Liczyłem sie ze sporymi kosztami eksploatacji tego auta. Nie moge narzekać. Przez 3 lata uzytkowania, wymieniałem rozrząd, kilka czujników, a reszta rzeczy wynikała z ekloatacji (klocki, opony tarcze) Niczym mnie ten samochód nie zaskoczył.
Myśle, że w podobnym przedziale cenowym i tym samym segmencie, nie dostaniemy nic lepszego. Aha...mam małą wadę, uznaje tylko niemieckie marki.
Urywający sie zawias schowka pasażera. Powodem jest siłownik, który po otwarciu, delikatnie powinien opuszczać klapę. Niestety słowniczek mimo iz kupiłem nowy w ASO po kilku miesiącach sie zastał i otwierając urwałem z powrotem. Wycierają sie takze przyciski na konsoli srodkowej i włącznika świateł.
Miały sie wycierać wałki rozrządu i każdy straszył mnie że lada chwila padnie pompa wtryskowa...Nic takiego sie nie stało. Samochód nigdy mnie nie zawiodł i nigdy nie zaskoczył usterką.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

9,4