Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Fevon, 3 lata temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie jest taki zły jak opisują wystarczy dobry olej zalać i regularnie co 10tys wymieniać.
Przeniesienie napędu : Quattro mega napęd podczas zimy wyciągnał mnie z wielu trudnych sytuacji i to na letnich oponach.
Układ elektryczny : Jest nie do zniesienia. Dopiero co zrobiłem zamek w tylnej klapie to po tym padła jakaś masa i tak nie działa zamek oraz światła cofania.
Ogółem auto bardzo dobrze się prowadzi ładnie się zbiera quattro robi robotę. Wygodne w środku cisza jedynie nadkola mogłyby być lepiej wyciszone bo słychać mocno piasek z drogi. Na minus psująca się elektryka.
Ładny pomruk, dynamiczny, dobrze pali na mrozach -20 na słabym akumulatorze 50ah odpalił bez problemu. Ciągnie dosłownie od 1,500 obrotów do samego końca jak wściekły. Minus to duże spalanie ale myślę, że głównie przyczynia się do tego quattro.
Bardzo gładko wbijają biegi tylko czasami ciężko zredukować bo blokady przeszkadzają. Np do jedynki można zredukować dopiero przy 10km/h około.
Prowadzi się idealnie skręca wielowahacze robią robotę.
Bryła jak na swój wiek wciąż potrafi wywołać zachwyt co jest ciężkie do uzyskania przy innych modelach i markach.
Przestronne auto przynajmniej tak się wydaje po przesiadce z małego auta miejskiego :D
Wyciszenie na wysokim poziomie poza nadkolami.
Ceny nie są wcale takie kosmiczne jak na taki silnik.
Auto warte każdych pieniędzy o ile nie trafimy na zajechanego trupa.
Strasznie spaprana elektronika.
Na razie nie mam na co narzekać jedynie termostat mi padł i nie mam pojęcia kiedy był wymieniany rozrząd więc i tak muszę to zrobić a termostat wliczony jest w zestaw. Sprzęgło łatwo zakatować jak ktoś lubi sobie wystartować z miejsca na 4 buty :D

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

13,0