Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

Tomaldo, 10 lat temu
Silnik 1.8 T 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Sedan 1.8 T 163KM 120kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczna i oszczędna jednostka benzynowa i jak na 1.8 t małe zużycie oleju
Inne : Okładziny na plastikach we wnętrzu zdzierają się a prze co nie wyglądają estetycznie
Bardzo solidne auto z dużą bazą części zamiennych (grupa VAG) . Mechnika jeśli o nią dbasz nie będzie zawodzić .
Doskonały silnik dla tego konkretnego modelu dynamiczny i oszczędny .
Trochę cięższa w posługiwaniu się . Biegi trochę trudno wchodzą ale jest w porządku .
Dość duża twardość zawieszenia . nie polecam opon nisko profilowy zabiją resztkę komfortu na nierównych polskich drogach . Lecz wchodzenie w ostre wiraże jest bardzo przyjemne.
Ponieważ jestem dość wysoką osobą, słaba widoczność przez tylną szybę ( trochę za bardzo zadarty do góry tył ) nie przeszkadza tak bardzo .
Moja wersja wyposażenia ma wszystko to co jest potrzebne do jazdy na co dzień. Ma też kilka nie potrzebnych rzeczy ( wystająca konsola telefoniczna starego typu ogranicza miejsce dla kolan wysokich pasażerów)
Nic dodać nic ująć w lecie dobrze chłodzi ,choć może w stosunku do nowszych klimatroników trochę wolno ale w zimie już po 30 sec. temperatura we wnętrzu jest na wystaraczjącym poziomie .
Trochę jak w autach o nadwoziu coupe z przodu nadmiar miejsca na nogi z tyłu mogą usiąść komfortowo osoby niezbyt wysokie .
Często stojąc na światłach zastanawia się czy silnik nie zgasł dopiero rzut oka na kontroli upewnia mnie że jednak nie .
mój rekord przy bardzo oszczędnej jeździe przy cyklu mieszanym ( 80% trasa +20% miasto) 5,5 litra mówi za siebie
Jak na auto za ponad 20 k zł. mogło być lepiej ale myślę że jest to dobra inwestycja .
Zawias od schowka ułamał się po 2 miesiącach drobny problem z lewym głośnikiem ( czasami nie styka ) dość często rozprogramowuje się kluczyk . Ogólnie sama drobnica .
Do tej pory nie stwierdzono .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 163KM 120kW [l/100km]

7,1