Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

Misiek., 9 lat temu
Silnik 1.8 T 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Audi A4 B6 Sedan 1.8 T 190KM 140kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Super auto za niewielki pieniądze. Silnik 1.8T 190KM BEX, znakomicie nadaje się pod instalację lpg. Super zawieszenie, wykończenie wnętrza które po 11 latach użytkowanie nie ma śladu zużycia. Samochód wewnątrz wyglada nadal świerzo, nic nie trzeszczy, piszczy klasa sama w sobie.
Podobno silnik benzynowy 1,8T najlepszy, najbardziej trwały, udany w ofercie silników VAG. Mam wersię 190KM o oznaczenie BEX, silnik spisuje się rewelacyjnie, pomimo przebiegu ok. 206000, zużycie oleju na 15 tyś. około 0,5 litra jak na benzynę to rewelacja. Mam instalację LPG, która spisuje się świetnie w tym aucie, pod maską w ogóle nie widać instalacji , silnik doskonale znany instalatorom LPG. Przyspieszenie do setki około 8 sekund. silnik bardzo elastyczny, cichy, dla mnie rewelacja. Polecam szczególnie pod instalację LPG.
To już tradycja AUDI - perfekcja.
Zawieszenie bardzo komfortowe, super zestrojone, ponoć najsłabszy element Aubi a4, na razie zero problemów z zawieszeniem.
Bardzo komfortowe auto.
Jak to w AUDI wszystko po ręką, obsługa intuacyjna.
bardzo szybko się nagrzewa, nie to co TDI. Wentylacja na 4+.
Super.
Tutaj daję 6. Dlaczego? Spalanie samochodu na LPG trasa do 120 - 7,1L LPG, 160 - 9,2 LPG, Miasto max około 11,5 litra. To w Zimę w Korkach, w lato około 10,5 litra, a jeżdzę dość energicznie. Koszt LPG około 2,10zł. za taką moc, komfort, REWELKA ! Ceny części jak do skody octawi, golfa V, klocki około 100zł, filtry każdy poniżej 50zł, cewka zapłonowa NGK 104zł. Komplet rozrząd z pompą SKF 600zł. Wycieraczki 60zł poł roku wytrzymuja. Zawieszenie kpl wachaczy na przód MEYLE lepsze od orginału ok.1000zł. Dużo tansze auto w utrzymaniu jak Toyota czy Honda.
Doskonale za te pieniądze nie znalazłem nic lepszego. Auto 10letnie - za 18 tys. A wygląda i jeżdzi jakby miało max 3 lata.
Nic się nie psuję jak do tej pory, odpukać. Wymiana filtrów oleju, rozrządu po kupnie, + wycieraczki. Na instalacji LPG sekwencja ponad 15tyś. bez problemu. O LPG przypominam sobie tylko przy tankowaniu.
BRAK.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 190KM 140kW [l/100km]