Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

adamkr61, 13 lat temu
Silnik 2.0 20V 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Audi A4 B6 Sedan 2.0 20V 131KM 96kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : kiedy kupiłem ten samochód a później poczytałem opinie na forach internetowych, byłem przerażony. Jednak im dłużej jeżdżę tym samochodem tym milej jestem zaskoczony. Jeżeli chodzi o zawieszenie to moja B6 przejechało ponad 230 tys na fabrycznym zawieszeniu i jedyne co należało wymienić przy przebiegu 225 tys ( samochód był na przeglądzie rejestracyjnym) to łączniki stabilizatorów tylej osi. Uważam że opinie o słabym zawieszeniu tego auta dotyczą samochodów powypadkowych w których do remontu zawieszenia użyto tanich zamienników. Jestem drugim właścicielem auta, posiadam kompletną historię serwisu i napraw z której wynika ze poza wymianami serwisowymi typu rozrząd, klocki, świece były wymieniony zawór ciśnienia oleju, sonda lambda i cewki zapłonowe. Poza tym chciałbym się odnieść do opinii jednego z oceniających na temat klocków hamulcowych który pisze że co 20000 musi je wymieniać - ja należę do osób które mają "ciężką nogę", wymieniałem tarcze i klocki 33000 km temu i obecnie wykazują ślady niewielkiego zużycia, dlatego apeluję do wszystkich opiniodawców - najpierw nie kupujcie aut niewiadomego pochodzenia a po drugie nie stosujcie tanich zamienników ( jak widać co tanie to drogie i jeśli chcesz jeździć Audi to musisz być świadom ze nie jest to tani samochód i co za tym idzie nie można go tanio serwisować)
Silnik : zawór ciśnienia oleju wymiana przy 190000 km
Karoseria : zaparowane tylne lampy
Układ elektryczny : żarówki świateł pozycyjnych przód
relatywnie duże spalanie w stosunku do osiągów, duże zużycie oleju
bez zastrzeżeń
nienajlepsza, ale można się przyzwyczaić
często spalające się żarówki świateł pozycyjnych przednich

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V 131KM 96kW [l/100km]

8,3