Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

Silnik 2.0 20V 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Audi A4 B6 Sedan 2.0 20V 131KM 96kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Cały samochód mnie zaskoczył :D
Ogólnie fajne,pojemne,ciche autko.Nie sprawdzi się do jeżdżenia po samym mieście. Ktoś napisał w opinii w całokształ że cieszy się że ma benzynę a nie diesla,że nie ma dwumasa(masz,chyba że przerobione na zwykłe koło),że nie ma pompy(a co Ci leje paliwo?),że nie ma wtryskiwaczy(z węża leci? ;p ).W benzynie dużo taniej :) Dwumas około 1500zł,wtryskiwacz to około 100...itd.Paliwo może i droższe,ale jeździ się spokojniej :)
Kompromis pomiędzy osiągami i spalaniem moim zdaniem.Gdybym miał kupić jeszcze raz to szukałbym jednak 1.8T a najlepiej 3.0 V6 :) Ogólnie do miasta nie za bardzo.Żeby żwawo się przemieszczać trzeba go jednak go dość wysoko kręcić.autostrady i trasy szybkiego ruchu to już jest jego królestwo :D Jadąc 100 wystarczy trochę mocniej wdusić i zaraz mamy 200...a w samochodzie cisza :) No i zdarzają się połykacze oleju.U mnie na całe szczęście dolewam w normie.Olej Mobila 5W30
Mamy tu dwumas niestety...na całe szczęście nie pada on tak często jak w dieslach.Widziałem nawet komentarze ludzi którzy cieszą się że nie mają...oni chyba jednak nie widzą czym jeżdżą :) Sprzęgło łapie dość wysoko i ciężko mi się jest przestawić zwłaszcza w mieście.
Tu jest normalnie miód malina.Fakt jest tu drogi wielowachacz...ale coś za coś.Mamy tu naprawdę komfortowe zawieszenie.Ogólnie dbać o nie,starać się omijać(nie piszę TYLKO samego omijać-mamy fatalne drogi i jest to niemożliwe ;p )dziury w naszych \"fantastycznych\" drogach.
Tu nie ma co się dużo rozpisywać.Przy cofaniu troszkę gorzej ale jest ok :)
Klasa sama w sobie.Wszystko pod ręką.Byłoby doskonale,ale jak można w takim samochodzie zrobić tak BEZNADZIEJNE przyciski!!!!!Fakt jeździł przede mną tym samochodem jakiś kmiot ale bez przesady.Z większości przycisków już delikatnie schodzi farba.Widać że było duszone paznokciami a nie palcami,ale jak dla mnie to jedyny kiepski materiał...
Dwustrefowy klimatronik + podgrzewane fotele i bajka zimą i latem :D
Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią pozycje czy to za kółkiem czy jako pasażer.Bagażnik mieści wózek i zostaje jeszcze miejsce,a to było najważniejsze kryterium ;p Z tyłu nie siedziałem,ale żona zadowolona gdy jedziemy z synkiem :)
Ponad 200 na liczniku i słychać tylko trochę szum wiatru.Można normalnie rozmawiać.Chyba wystarczy :D
Ceny no nie ukrywajmy.To nie jest samochód z dolnej półki.Do tej pory żadnych awarii.Oryginalne wycieraczki -150zł,dywaniki około 200,rozrząd z wymianą około 1000zł. Spalanie na benzynie średnie około 8 litrów.Najniżej udało mi się zejść prawie do 6 ale to była masakra.Najwięcej...tyle ile mu wlejesz ;p Spalanie gazu około 10 litrów.Przeważnie mieszczę się w 9-9.5
Trochę drogie jak na tak stare auto.... Ale w wyposażeniu mam:ksenon,dwustrefa,podgżewane fotele,komputer,nagłośnienie audi concert,podświetlenie drzwi,elektryka itd...
Do zrobienia mam częsty przypadek w tym modelu-zbyt uboga mieszanka ;p No i wyczyszczenie przepustnicy.Poza tym ok.
Nic jeszcze nie robiłem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V 131KM 96kW [l/100km]