Szukaj

Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

krajc, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Przebieg: 211 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Audi A4 B6 Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
4,23
Podobnie do średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Karoseria : Pięknie się prezentuje.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Przeniesienie napędu : łożyska kół
5,0
Całokształt
Najlepsze dotychczasowe auto. Polecam w 100%. Jestem bardzo zadowolony. Polecam miłośnikom dobrych samochodów. Silnik ma kopyto niesamowite. W sam raz na trasę i do miasta. Trochę głośny ale jak by nie było silnik konstrukcyjnie stary lecz nie do zajechania. skrzynia u mnie 5 biegowa. Z tego co wiem to 6-stki są bardziej awaryjne z tym silnikiem. Bardzo przyjemnie chodzi. trzyma sie rewelacyjnie drogi. Płynie a nie jedzie.ciężko się cofa bo jest to sedan i nie widzę końca auta ale czujniki cofania pomagają bardzo. polecam każdemu.silnik długo się nagrzewa bo diesel ale jak już złapie temperaturę to jest extra. 2 strefowa klima uprzyjemnia jazdę. na ilość miejsca z przodu nie narzekam, jedynie boli noga prawa od źle wyprofilowanej konsoli środkowej. Mam 193 cm więc za mną z tyłu już nikt nie usiądzie. Miejsca bardzo mało z tyłu. Dużo mniej niż w samochodach z niższej półki. extra wyciszony. Nawet nadkola mają własne wyciszenie materiałem. co do ekonomiki jestem zadowolony jeżeli chodzi o spalanie. Mam ciężką nogę ale tragedii nie ma. Odpowiedni wybór co do silnika. Ceny części do wymiany rozarządu,filtrów b.drogie (1000 zł!!!) . Żeby wymienić rozrząd należy zdjąć zderzak i trwa z 4 godziny wymiana. No cóż chce się komfortu i elegancji to trzeba płacić. Nie dla każdego samochód. Następny mój wóz to będzie Audi A6 lub BMW 3 E90 Wada : Ciasno z tyłu. mimo wszystko wart swojej ceny!!!
Wrażenia
4,0
Silnik
Jestem bardzo zadowolony. Polecam miłośnikom dobrych samochodów. Silnik ma kopyto niesamowite. W sam raz na trasę i do miasta. Trochę głośny ale jak by nie było silnik konstrukcyjnie stary lecz nie do zajechania. 5 biegowa. Z tego co wiem to 6-stki są bardziej awaryjne z 1.9 tdi silnikiem. Bardzo przyjemnie chodzi. trzyma sie rewelacyjnie drogi. Płynie a nie jedzie.ciężko się cofa bo jest to sedan i nie widzę końca auta ale czujniki cofania pomagają bardzo. polecam każdemu.długo się nagrzewa diesel ale jak już złapie temperaturę to jest extra. 2 strefowa klima pomaga bardzo. z przodu nie narzekam, jedynie boli noga prawa od źle wyprofilowanej konsoli środkowej. Mam 193 cm więc za mną z tyłu już nikt nie usiądzie. Miejsca bardzo mało z tyłu. Dużo mniej niż w samochodach z niższej półki. extra wyciszony. Nawet koła mają własne wyciszenie materiałem. Jestem zadowolony jeżeli chodzi o spalanie. Mam ciężką nogę więc tragedii nie ma. Odpowiedni wybór co do silnika. Ceny części do wymiany rozarządu,filtrów b.drogie (1000 zł!!!) . Żeby wymienić rozrząd należy zdjąć zderzak i trwa z 4 godziny wymiana. No cóż chce się komfortu i elegancji to trzeba płacić. Nie dla każdego samochód. Następny mój to będzie kolejna generacja Audi A4 B7 lecz tym razem kombi. Najlepsze dotychczasowe auto. Polecam w 100%. Wada : Ciasno z tyłu. wart swojej ceny!!!
5,0
Skrzynia biegów
5 biegowa. Z tego co wiem to 6-stki są bardziej awaryjne z 1.9 tdi silnikiem. Bardzo przyjemnie chodzi.
5,0
Układ jezdny
trzyma sie rewelacyjnie drogi. Płynie a nie jedzie.
Komfort
3,0
Widoczność
ciężko się cofa bo jest to sedan i nie widzę końca auta ale czujniki cofania pomagają bardzo. polecam każdemu
5,0
Ergonomia
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
długo się nagrzewa diesel ale jak już złapie temperaturę to jest extra. 2 strefowa klima pomaga bardzo.
3,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
z przodu nie narzekam, jedynie boli noga prawa od źle wyprofilowanej konsoli środkowej. Mam 193 cm więc za mną z tyłu już nikt nie usiądzie. Miejsca bardzo mało z tyłu. Dużo mniej niż w samochodach z niższej półki.
5,0
Wyciszenie
extra wyciszony. Nawet koła mają własne wyciszenie materiałem.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Jestem zadowolony jeżeli chodzi o spalanie. Mam ciężką nogę więc tragedii nie ma. Odpowiedni wybór co do silnika. Ceny części do wymiany rozarządu,filtrów b.drogie (1000 zł!!!) . Żeby wymienić rozrząd należy zdjąć zderzak i trwa z 4 godziny wymiana. No cóż chce się komfortu i elegancji to trzeba płacić. Nie dla każdego samochód. Następny mój to będzie kolejna generacja Audi A4 B7 lecz tym razem kombi.
4,0
Stosunek jakość/cena
drogi ale wart swojej ceny.
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Raz tylko posypały mi się łożyska
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Nigdy nie zawiodło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

Średnie zużycie
6,6
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,2
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Usterki Audi A4 B6

Liczba wpisów: 81

Audi A4 B6 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Audi A4 B6 Sedan