Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

artur_mi, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Audi A4 B6 Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo, że drga na biegu jałowym bardzo mocno, to nie mam nic innego do zarzucenia. Odpala bardzo ładnie, mimo 130kM potrafi spalić 5l/100km przy spokojnej jeździe do 110km/h.
Przeniesienie napędu : przegub wewnętrzny
Zawieszenie : wahacz
Karoseria : nadkola bierze rdza
Audi nigdy mi się nie podobało. Kupiłem z rozsądku i nie żałuję wyboru mimo bolączek podanych w ocenie. Auto ma swoje wady i zalety. Bardzo małe spalanie i duży moment obrotowy(285 Nm przy 1750–2500 obr./min). Na swoje lata do perfekcji mu daleko. Powoli rozglądam się za większym(przestrzeń ładunkowa), ale A4 podwyższyło poprzeczkę przy wyborze kolejnego i nie będzie łatwo.
Auto ma swoje przejechane. Silnik mocno drga zarówno na zimnym jak i po rozgrzaniu. Bierze mało oleju. Przy normalnej jeździe starcza od wymiany do wymiany.
Skrzynia ok, ale zdarza się ciężko wbić 1 bieg. Nie dochodzą się z niej żadne dziwne dźwięki. Inne biegi łatwo wskakują
Auto dobrze trzyma się drogi, ale ma swoje minusy. Nisko zawieszony potrafi szurować na garbach nawet jeśli wolno się na nie wjeżdża. Po wymianie wahacza tzw. banana zaczęło tłuc(inna część luźna). Dopiero w marcu zawitam do mechanika.
Nie ma do czego się przyczepić. Tył wyczuwany w lusterkach, łatwo reguluje się fotel nawet podczas jazdy.
- brak możliwości wymiany żarówek bez wyciągania lamp przód/tył... - wsiadanie wysiadanie - lipa - podłokietnik utrudnia używanie ręcznego + Regulowana część lędźwiowa + Dosyć wygodny fotel na długie trasy.
Sam silnik nagrzewa się długo, ale mam 40km do pracy więc jest wszystko ok. Szyba odparowuje szybko, klimatyzacja dwustrefowa działa sprawnie
Miejsca wystarczjąco. Brak podłokietników dla pasażerów
Od podłogi głośno, ale to wina kijowych opon. Przy ywższych prędkościach nie ma gwizdów świstów. Osłona silnika ma uwalone uchwyty. Hałasuje przy niższych prędkościach(myslałem, że to dźwięk ze skrzyni, ale znalazłem przyczynę) paski do kabli szybko się urywają i najlepiej drutem złapać.
Mieszkam w UK - grupa ubezpieczenia 25(wysoka), koszt TAXu duży. Ceny części - nie wiem. Mało się zepsuło, ale z dostępem do zamienników nie powinno być problemu- silnik Volkswagena
W tej samej cenie mógłbym kupić nieco młodsze mniej dojechane. A4 trzyma swoją cenę, ale nie było czasu wertować, więc patrzyłem na możliwie trwały silnik. W środku potrafi coś drgać przy słuchaniu muzyki i nie jest to wina basu po prostu jakaś część jest luźna. Przyciski się wycierają i trudno będzie je doprowadzić do lepszego stanu.
Piszczące wycieraczki(ramię do wymiany), popalone żarówki mijania, stopu, pozycyjne. Uchwyt na trójkąt ostrzegawczy ułamany, wycieraczki pod nogami wsuwają się pod pedały(uchwyty wycieraczek uszkodzone) klapka podłokietnika ma ułamany zawias.
Wiem ,że poprzedni właściciel naprawiał sprzęgło. Przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 biegu od 1800-2200obrotów mocno lewarek drgał(wyczuwalne też na kierownicy). Na trasie do Polski zaczęło szarpać całą budą i pow 100km/h nie dało się jechać. Okazało się, że to przegub wewnętrzny

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

5,6