Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

killer1, 15 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Audi A4 B6 Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : quattro:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Doskonałe auto, które jeśli o nie sie dba odwzajemnia sie tym samym.
Jestem 2 właścicielem. Auto sprowadzone z Niemiec. Świetny silnik! Dziwie sie opinią że jest to awaryjny silnik! oczywiście jeśli ktoś tankuje na jakiś tajemniczych stacjach podejrzane paliwo, nie serwisuje auta w ASO i nie grzeje silnika zanim nie wciśnie pedału gazu oraz nie chłodzi go po trasie to na pewno będzie pisał bzdury ze to awaryjny silnik!
Manualna. Czasem haczy, ale trzeba pamietac ze to juz nie "nowe" auto...
quattro - kto zna ten wie:) jedyny porównywalny napęd to Subaru. Auta z rozwiązaniem bazującym na haldex-ie sie nie umywają!!!! Może na prostych odcinkach przegrywa z BMW czy Mercedesem ale wystarczy poruszać sie w kretym terenie przy kiepskiej aurze (deszcz, śnieg) i od razu widać kto jest najlepszy:)
mam prawie 2 m wzrostu i jak dla mnie ok.
jestem kawalerem i nie przewożę pasażerów z tyłu wiec dla mnie oki, ale..prawdą jest że miejsca za mna raczej jest bardzo mało. jak dla mnie troche spartańska deska. najnowsze a4 to już co innego;))))) oznakowania funkcji na przyciskach nie wytrzymują próby czasu. ślady na przyciskach po paznokaciach - pierwszym włascicielem była kobieta;)
2 strefowy klimatronick szybko chłodzi latem i grzeje zimą. nalęzy pamietać o tym żeby jeździć z włączoną klima cały rok ponieważ w okresach zimnych jeżdżac tylko na nawiewie mozliwe jest zawilgotnienie turbiny od klimatyzacji co grozi jej uszkodzeniem prowadzącycm do jej wymiany (znam temat z mojego poprzedniego auta - VW Bory - gdzie poprzedni własciciel w ten sposób korzystał z klimy:( przez co miałem kłopoty ze sprężarką)!!!!! Ponad to sugeruje kontrolować poziom freonu w klimatyzacji oraz dbać o odgrzybianie instalacji klimatyzacji.
kierowca oki. pasażer z przodu także. z tyłu - patrz moja opinia w temacie "Ergonomia".
Diesel na pompowtryskiwaczach;) Zimny jest głośny, nagrzany lepiej. Nie liczyłem na doskonałe wyciszenie, a poziom hałasu w kabinie nie utrudnia słuchania muzyki czy konwersacji. Ok 180 km/h jest troszkę głosniej w kabinie, ale to dopiero ok 180 km/h;)
to auto nie lubi gdy się jeździ nim powoli:) wyraźnie sie męczy. zasadniczo i w trasie i w mieście pali mi podobnie 10 l/100 km zważywszy że producent podaje, że w mieście powinien palić ok 9,5l/100km to uważam że to dobry wynik. Oczywiście zdarzało mi sie że palił mniej, ale to tylko z powodu że tankuje Sell V-Power Diesel i musiałem sie dowlec do stacji nie chcąc tankować gdzie indziej;) Przy ok 120 km/h pali 6,5 l
Śmieszą mnie opinie że w ASO jest drogo. Nie jestem krezusem, ale WSZYSTKIE naprawy dokonuje w ASO. Jaki jest tego sens? Ano taki, że z serwisy zyją przede wszystkim z serwisowania aut i w miare bycia ich klientem nabywa sie zniżek na ich usługi nawet do 40%. Jesli wymiana żarówki kierunkowskazu z zakupem żarówki kosztuje w ASO 10 zł i trwa to ok 5 min? Jeśli wymiana 2 żarówek świateł pozycyjnych z wymianą kosztuje 60 zł? Jesli zakup reflektora przeciwmgielnego wraz z wymianą, serwis elektroniczny auta kosztuje 420 zł@ Jeśli przegląd klimy, nabicie jej i odgrzybienie instalacji kosztuje 250 zł? Niech ktos mi powie że to drogo i że lepiej dokonywac tego typu czynnosci w zakładzie mechanicznym (partyzanckim) gdzie "p. Janek" po 45 minutach wyjdzie wycierajac zakrwawiona rewke mówiąc ze wymienił wreszcie żarówke albo po dokonaniu badania komputerem (bez up-grade oprogramowania) powie nam ze moze wszystkie poduszki sa ok a moze tylko boczne!:):) Należy pamietać że serwis bierze pełną odpowiedzialność za dokonane naprawy i daje na nie gwarancje, które obsługiwane sa poza kolejnością. Podane powyzej ceny dot. kwot po rabacie i całość moich opinii dotyczy ASO AUDI Wrocław. Dodam żeby nie było złudzeń że nie jestem pracownikiem żadnego salonu AUDI:) Po prosyu mam świadmość z korzyści serwisowania auta w ASO co i wam polecam:)
wyminiłem kilka drobnych elementów które wg książki od nowości nie były wyminiane, a popsuły sie po zakupie. były to: zarówki postojowe, zarówki kierunkowskazów, silniczek od spryskiwaczy reflektorów, czujnik ESP pod pedałem hamulca itp.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

9,3