Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

Silnik 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Rok produkcji 2006
Audi A4 B7 Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : chyba silnik
Moja ocena to 5. Auto względnie bezproblemowe, dobre prowadzenie, atrakcyny wygląd. Nie było okazji wcześniej napisać ale całkiem niezłe nagłośnienie. Oczywiście jest parę rzeczy które mnie trochę denerwują ale sumarycznie jest więcej zalet niż wad. Po 2 latach uznaje że to był dobry zakup.
Przejechałem już ponad 50 tys i ciągle bezproblemowy. Moze przydałoby się trochę wiecej mocy ale na drodze auto nie odstaje od wielu podobnych samochodów.
Biegi zmienia płynnie i można robić to szybko. Do tych autostradowych 140 km/h 5 biegów wystarczy, później przydałby się 6 bieg. Ale można oczywiście pojechać szybciej i jest całkiem OK
Jak się dba to jest bardzo dobrze. Moja auto to wersja S-line i wydaje mi się że jest nieco twardsze od normalnej ale mi to akurat pasuje. Prowadzi się naprawdę bardzo dobrze
Brak negatywnych uwag. Póki co oprócz normalnych śladów użytkowania nie widzę uszkodzeń czy korozji
Co tu pisać - jest OK
Proste rozwiązania, wszystko pod "ręką". Bardzo wygodna pozycja za kierownicą, same fotele również wygodne. Droga 1000 km bez bólu pleców, itp.
Troszkę wolno grzeje zimą. Klima działa bardzo dobrze
Z przodu uważam że bardzo dobrze. Z tyłu - no cóż, na dłuższą trasę 4 osoby całkiem wygodnie, 5 nie polecam
Nie mam za bardzo odniesienia do lepszych samochodów. Dla mnie wystarczające. Owszem jak pisałem wcześniej powyżej 140 km/h na 5 biegu już słyszysz to i owo ale jeśli nie przesiadasz się z S-klasy to nie jest tak źle
Jak na Audi jest OK :-)
I tyle
Jest parę rzeczy z elektryki jeszcze do zrobienia i kilka innych napraw za mną ale można było je wcześniej zaplanować
Póki co nie poważnego się nie zepsuło. Najwięcej u mechanika zostawiłem za wymianę rozrządu razem z wałkiem rozrządu, który to chyba nie do końca wymagał wymiany (wałek)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 116KM 85kW [l/100km]

6,2