Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

Peteek, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba jego ergonomia, to jak pracuje.. Przyspieszenie jest w porządku, zbiera się jak to mówią na czas :) Nie ma tej turbo-dziury co poprzednie modele Audi. Wiadomo, jak się człowiek przyzwyczai to zawsze brakuje koni, ale to już tylko wymyślanie powodów na siłę. Układ jezdy idealny, 6 biegów, także można powajchować jak ktoś lubi :) Jak już wczesniej wspomniałem, bardzo dobrze trzyma się na zakrętach. Ogólnie jestem z samochodu bardzo zadowolony :) w komplecie mam 18' felgi, ale nie polecam jazdy po naszych drogach. Chyba że ktoś lubi się 'pokazać'. Obecnie jeżdzę na zimowych 16' i myślę, ze przy nich zostanę również w lecie. Polecam szczerze Audi A4 AVANT, może nie jest to typowo, pojemne kombi, bo pojemność bagażowa nie zaskakuje, ale zdecydowanie ładniejsze niż sedan w tym modelu, no i napewno przy sprzedaży będzie cenowo wyzej stało niz sedan :P
Zawieszenie : w moim przypadku S-LINE za twardo (ale to tylko przez fakt, ze nasze drogi nie są przystosowane do dobrych samochodów)
Mogę jedynie dodać, że ten silnik powinien być standardowo wyposażony w silnik 170 konny. Fakt faktem, że po Polsce nie śmiga się przeciętnie szybciej niż 160, ale jednak, mogłoby być więcej. Kultura pracy silnika, jest jak najbardziej na miejscu...
Troszkę za sztywno, nie mam zabardzo porównania do aut niemieckich klase wyżej, czy nawet w dół, ale moje audi to S-LINE, więc zawiszenie jest troszeczkę za sztywne jak na nasze polskie warunki. Powiem jedynie, ze jeżdzę również Hondą Accord z takim samym silnikiem w benzynie i pomimo tego, że jej zawieszenie, też jest dość sztywne, to jednak lepiej wybiera te nasze nierówności na drogach... Może w zwykłych egzemplarzach jest wygodniej, nie wiem. Mi osobiście pasuje, bo extra trzyma się na zakrętach, ale znajomi siedzący z tyłu troszkę narzekają :)
Zużycie paliwa przy spokojnej jeździe to jakieś 4/5 litrów na 100 km. Normalna praca silnika w warunkach dość sprzyjających jeździe, czyli w miarę częste wyprzedzanie, to spalanie w ramach 6.7 litrów na 100km. Ja jestem zadowolony :)
Jak wiadomo, diesel jest troszeczkę droższy, ale mam navi, S-LINE, zabrakło jedynie xenonów, ale ogólnie auto warte swojej ceny. Spalanie wzorowe, auto bezawaryjne. Przeglądy jedynie mogłyby być troszkę tańsze. Ale nie ma co narzekać, w końcu można kupić Fiata 125p i samemu zmieniać paski klinowe :P Tak między nami, nie mogę sie doczekać Audi a8 :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI PD 140KM 103kW [l/100km]

5,9