Lista ocen Audi A4 B7 (98) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 204 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Sedan 1.8 T 163KM 120kW
Czujniki parkowania mi dwa razy padły (orginał 250, podroby podobno po 50) Czujnik ABS fotela kierowcy (150zł nowy oryginał) Czasami pojawia się komunikat że nie działają jakieś światła z tyłu (różnie, raz stop, raz postój, raz podświetlenie tablicy), jest to spowodowane zwarciem na wiązce idącej z klapy do auta. Przy otwieraniu bagażnika czasami się coś tam poruszy i wtedy to wyskakuje (pomimo że światło działa). Zanim dałem to naprawić...
~elmiko@vp.pl
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
I tu zaczynają się schody. Usterki: Na wstępie woda z klimatyzacji wlewa się do kabiny zaraz po wyprowadzeniu auta z salonu. 5000km- auto się samo zamykało: wymiana komputera i kluczyków, po roku wymiana listwy chromowanej pod klapą bagażnika (obecnie jest trzecia listwa: wymieniana jest co roku: pęcherze) 37000km- wymiana zamka bagażnika: nie zamyka się 40000km- leje się woda do xenonów: wymiana przednich reflektorów: odpowiedź audi TO...
~Mortassi
Avant 1.8 T 163KM 120kW
Odłamujący się uchwyt podłokietnika z przodu, ułamujący się uchwyt trójkąta w klapie po 10 latach - to bolączki o których raczej każdy właściciel b6/b7 wie. Na szczęście choćby uchwyt trójkąta w ASO to wydatek 17zł, większość napraw jest bardzo prosta. Miałem drobną usterkę - świecił mi STOP przy niskich temperaturach. Pomogła wymiana czujnika (potrzeba 1-2 śrubokrętów, klucza 10 i 30 minut, czy może być prościej?)
~dano
Sedan 1.9 TDI PD 116KM 85kW
generalnie ok. choć podczas 4 lat użytkowania zdarzyło mi się mieć problem z czujnikami parkowania (zaśniedziałe styki), hamulca (przetarty kabelek), poziomu świateł (w sumie są 4 czujniki ale czujnik odpowiedzialny za to znajduje się przy lewym wahaczu okazało się jednak że był przetarty kabelek po zimie). Teraz pojawił się problem z tempomatem - nie działa:(
~xyz
Avant 2.7 V6 TDI CR 180KM 132kW
Samochód ma swoje humory z np. systemem coming/leaving home, potrafi się wyłączyć na dłuższy okres czasu. Po dłuższym użytkowaniu automatyczne wycieraczki także się nie sprawdzają za dobrze (nawet najszybszy tyb automatyczny staje się za wolny i trezba przestwić ręcznie na najszybszy tryb).
~agromich2@op.pl
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Właśnie montuję tylni parktronic - i wyszła drobna awaria elektroniki multitronika - pulsacyjnie miga podswietlenie (czasami) wyboru pozycji gałki biegów. Niestety w takiej sytuacji nie załacza się oświetlenie biegu wstecznego, a to uniemozliwia właczenie parktronika. Awaria do usuniecia drogą elektroniczną.
~A. Serocki
Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW
fakt kubek mi tez sie zacinał ale to ina rozlanej coli, zrobilem prawie 150 tys km i naszczescie nic nasile cos probowalem znalezc w serwisie ale naprawde auto przejechalo 150 tys km i nic sie nie popsulo :) :) :) ps nie mowie o przepalonej zarowce czy wymianie wycieraczek czy opon ;)
~2.7 Tdi 210 Ps
Avant 2.7 V6 TDI CR 180KM 132kW
Jestem bardzo zadowolony, jedyne co wymienilem od 2 lat to zarowke od tablicy rejestracyjnej :) czasami jak stoje dlugo w korku to na chwile potrafi pokazac mi sie kontrolka od grzania swiec mrygnie 5-6 razy i juz jej nie widze srednio zdarza mi sie to raz na pol roku hehehe :)
~Tyc_jan
Avant 3.0 V6 TDI CR 204KM 150kW
niestety Audi słynie z drobiazgów, byle co zaczyna się od 100zł, ale porównaj to do wartości pojazdu, czy kiedyś jak posiadałeś malucha za 3000 zł nie kupowałeś części za 100zł ? I porównaj teraz to 100 zł do 45000 zł. Znasz już odpowiedź ?
Dziennik kosztów dla Audi A4 B7
8,4
10,5
10,8
~Johnny
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Pęknięta rurka bagnetu, padnięty czujnik parkowania, niedziałający jeden z grzanych foteli, spalony silniczek wycieraczki, spalone przewody do tylnych kloszy przez co cały klosz nie świecił co wymagało naprawy.