Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant

Damian, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 170KM 125kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bezobsługowe rozwiązanie torsena.
Układ elektryczny : Zamki w drzwiach!!!
Audi kupilem, jako poleasingowe u Krotoskiego w Poznaniu. Utrzymane było perfekcyjnie (autem jeździła Pani Prezes dużej firmy handlującej mięsem na terenach Skandynawii). Przez okres 4 lat, zrobiłem ponad 50 tyś. Km (przeciętny przebieg Kowalskiego). Ale do rzeczy - auto idealne na dalekie trasy, najlepiej 2 dorosłych, ewentualnie dwójka dzieci. Demonem obszernosci we wnętrzu nie jest. Auto w moim przekonaniu jest egoistyczne - to kierowca czuje się tu najlepiej. Co do kwestii bezawaryjnosci - niestety to mit, auto psuje się jak każde inne. Odpukac - nigdy nie było tak, że stanąłem na drodze. Ogólnie polecam, bo pomimo 10 lat od nowości nadal cieszy oko i prezentuje się zacnie.
Jednostka naprawdę fajna, 170ps w serii, po chipie 200, naprawdę daje radę. Prędkość przelotowa autostrada w okolicach 150km/h przy spalaniu ok. 7-7,5l. Części tanie, oznaczenie silnika CAHA
Bez zarzutu, bezobsługowa. 1 tylko do ruszania.
Polecam szukać wersji z servotronic (elektryczne wspomaganie, coś ala City w Fiacie). Perfekcyjne prowadzenie.
Tutaj bryndza. Pomimo ocynku, gnije. Błotniki przednie musiałem wymienić + malować tylną klapę pod tablicą. Trochę winie UE i lakiery wodne. Generalnie LIPA.
Jest ok.
Klasa sama w sobie.
Miałem problemy z silniczkiem dmuchawy, po przeczyszczeniu na razie chodzi.
Komfortowo tylko z przodu, z tylu narzekają. Bagażnik jak na avant nie zachwyca.
Jest ok
Audi tak jak wspomniałem psuje się jak każde inne. Części tanie bo 2.0TDI występuje już w prawie każdym aucie z koncernu VW. Wymienialem dwumase na dzień 07/19r koszt to +-2600 sprzeglo kpl LUK (Sachs nie chodzi) + 600 robocizna. W ostatnim czasie padła mi sprężyna tylnego zawieszenia - wymiana dwóch to już koszt 500zl (Części + robocizna). Obecnie czeka mnie wymiana zamków...
Nie jest źle, ale trzeba obalić mit o bezawaryjnosci.
Tak jak wyżej.
Tak jak wyżej opisane