Lista ocen Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 (35) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robertry@interia.pl
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
2.5 TDI 140KM 5cyl. bardzo fajny silnik szczególnie w jezdzie na 6 biegowej skrzyni ma naprawde sporo mocy by przspieszyć to auto i to jeszcze w kombi.Na brak mocy po przeskoku z 80 B4 2,0 benzyna nie mozna co narzekać. Silnik jesli wszystko jes zadbane i przy spokojnej jezdzie tzn tak ok 120km/h praktycznie w aucie nie jest słyszalny.Spalanie jak na to auto bardzo małe ok.7l ropy wiadomo wszystko zalezy od nogi ale ogolnie to poruszam się z...
~komin
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Na temat tego silnika nie przypadkiem krążą legendy. Przyspieszenie, ekonomia, dźwięk 5-cylindrowego silnika robi wrażenie i co najważniejsze ekstremalne przebiegi nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Dzisiejsze passaty i audi 2.0 TDI to kpina z potencjalnych kierowców którzy wiecznie stoją w serwisach i trwonią pieniądze na tandetne dziadostwo jakie produkuje koncern Audi - skoda -vw.
~Matwiej
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
TEn silnik to super sprawa. To nie jest V6 tylko 5 cylindrowa rzedowka. Super!!! Jezdzilem dokladnie 2 dni przed kupnem tego audi VW Pasatem ze 130 KM dislem na pompowtryskach i co moge powiedziec fajnie bylo ale audi chociaz starsze o 5 lat to i tak w wyciszeniu przewyzsza vw.Skrzynia super 6 i 170 km/h pali 6.5 litra.
~Paweł
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik mnie zaskoczył:)niby ma nakręcone 268.000tys w co wątpie,zrobiłem nim narazie 16.000tys bez żadnych awari,olej od wymiany do wymiany ani kropli dolewki!!Najlepsz że odpalał podczas mrozów ze spalonymi świecami żarowymi!!Po wycięciu kata dostał niesamowitego \'\'buta\'\' i niekopci!!
~Łukasz
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik to jeden z najmocniejszych punktów tego auta! Dynamiczny i naprawdę ekonomiczny. Jedynym malym minusen jest głośny klekot zimnego TDI na wolnych obrotach. Lecz frajda z jazdy, rzadkie wizyty na stacjach benzynowych oraz w warsztatach samochodowych rekompensują wszystko.
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Mam tą pantere dwa lata nie mam do niej żadnych zastrzeżeń z wyjątkiem wieku bo ma już 12 lat.MIMO TO NIGDY MNIE NIE ZAWIODLA. Silnik to mocna strona i w porównaniu do młotszej wersji z silnikiem 2,5tdi sześciocylindrowej nie jest olejarką.
~2.5 quattro 140km
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
5-cio cylidrowy dieselek, podobniez lepszy od 2.5 v6 , elastyczny , dynamiczny , oszczedny, ponadprzecietna trwalosc, nie bierze oleju w ogole mimo tego ze tak naprawde ma przejechane ok 400 tys
~Rafaello
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
To jedna z najmocniejszych stron tego modelu. Wytrzymały, mocny, oszczędny, mimo przebiegu 460tys oleju nie zużywa w ogóle, do tego dźwięk 5 cylindrów - symfonia dla uszu.
~kulfon78
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Trochę głośny jak zimny, ale mi to nie przeszkadza. Elastyczny silniczek, turbodziura wymaga przyzwyczajenia, za to dźwięk pięciocylindrowego, przyspieszenie rekompensuje wszystko.
~konrad_kacper
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Co tu dużo gadać, takich silników już się nie robi. Praktycznie nie do zdarcia, przy mądrym użytkowaniu. Mój sąsiad ma prawie 900 000 przebiegu i silnik igiełka.
Audi A6 C4 Avant