Lista ocen Audi A6 C5 Avant (160) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Jak dla mnie super. Zimą dość szybko robi się ciepło. W upałach jeszcze nie jeździłem ale jak było dość ciepło i nie narzekałem. Szukałem egzemplarza z ogrzewaniem postojowym, niestety nie mogłem znaleźć. Jak miał webasto coś innego było nie to lub był \"dziwny\" ;) Troszkę się naszukałem ale i tak nie znalazłem :( Jak będę miał trochę funduszy to może założę webasto. Wiem z doświadczenia że jest to rewelacja :)
~inquisition@poczta.fm
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Klimatyzacja działa perfekcyjnie nawet w upalne dni pozwalając na nieco ochłody. Jedyny minus to nawiew na przednia szybę. jest nieco za mały, przez co szyba odparowywuje od środka a nie na całej powierzchni, jednak mimo to następuje to bardzo szybko. Przydałby się też nadmuch w drzwiach na boczne szyby co już jest w modelu A6 C6 ale chyba za dużo wymagam. Ogólnie oceniłbym na 4,5/5.
~Michał
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu jest rewelacja przez wielkie R, zima to żaden problem by ogrzać się w środku, mimo że silnik potrzebuje chwilę by osiągnąć nominalną temperaturę roboczą to ogrzewanie jest wspaniałe, można się ugotować a klima również bardzo wydajna i do tego ta opcja szybkiego odparowania szyby, po prostu rewelacja, osobiście używałem bardzo często szczególnie w okresie jesienno - zimowym
~moto_fan
Avant 4.2 V8 300KM 221kW
Auto pomimo sporych gabarytów nagrzewa i schładza się dość szybko, climatronic pracuje poprawnie. Przy ustawieniu żądanej temperatury na dalekich trasach praktycznie nie manewruję przy jej zmianie. Szyby w moim aucie praktycznie nie parują, jeżeli już się to zdarzy wówczas są odparowywane błyskawicznie. Podgrzewane przednie fotele oraz tylna kanapa to duży atut.
~Jarek_maks
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo dobra. Jednak czasem odparowania przedniej szyby wymaga włączenia klimatyzacji, bo bez niej jest to niemożliwe, ale wtedy odparowuje w 4-5 sekund. Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja. Co więcej trzeba. Ogrzewanie działa szybko i bez problemu. Trzeba dbać o wymianę filtra kabinowego i wszystko będzie super.
~Klodex
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
System ogrzewania jak i klimatyzacji jest bardzo wydajny. Nie stanowi problemu ogrzanie samochodu w mroźne dni jak i również bezproblemowo w szybkim tempie schłodzimy wnętrze w trakcie upalnego lata. Automatyczna klimatyzacja radzi sobie bardzo dobrze, sprawnie kierując pracą dmuchawy i kierunkiem nadmuchu.
~olesz77
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Doskonała. Kompletny brak uwag. Latem chłodno, zimą ciepło. Układ klimatyzacji naprawiany, tzn. wymienione było sprzęgło przy kompresorze i udrażniany kanał odprowadzający wode, który po zatkaniu się doprowadził do zalewania wnętrza. Naprawa dość kłopotliwa ponieważ trzeba rozebrać tapicerkę + suszenie.
~zertaul
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Wersja z automatyczną, dwustrefową klimatyzacją oraz solar dachem i ogrzewaniem postojowym to coś, co tygryski lubią najbardziej. Latem samo się wentyluje, zimą ustawiam sobie ogrzewanie na konkretną godzinę i przychodzę do rozgrzanego, cieplutkiego samochodu nawet, jeśli jest -30 stopni :-)
~fly2b3
Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Niestety z ogrzewaniem jest kiepsko jeżeli zatnie się termostat w bloku silnika - wymiana tego elementu za 70 zł kosztuje ok 400 zł - trzeba praktycznie zdjąć cały rozrząd! Dodatkowo brak pokrywy na filtrze kabinowym skutkuje zalewaniem go wodą i parowaniem wnętrza :(

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Wszystko działa bez zarzutu. Moje auto jest w wersji skandynawskiej i posiada dodatkowo Webasto (nie Dewasto). Nic nie jest tak przyjemne jak zimą przy -15 wsiąść do ciepłego auta i nawet nie skrobać szyb. Wystarczy załączyć ogrzewanie 15 minut przed odjazdem.
Audi A6 C5 Avant