Lista ocen Audi A6 C6 Avant (70) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek
Avant 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Multitronik rewelacja,DSG w VW chowa się 100 lat za murzynami. Proszę, nie czytać postów ludzi którzy całe życie jeździli polonezami i nigdy takiej skrzyni nie użytkowali. Ja aktualnie miałem szczęście poprzedniemu właścicielowi wymienili skrzynie przy 100 na nową w audi, ale moja poprzednia audi 2,0 tdi multi dzisiaj ma ok 350tyś na jednej skrzyni( olej co 60 tyś). Polecam tryb S na skrzyni nie jeden się dziwi na światłach.
~norbert85r
Avant 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Mój pierwszy automat. Wiem że jest to skrzynia "podwyższonego ryzyka" multitronic 7 biegów. Ładnie zrzuca biegi i całkiem przyjemnie niskie obroty trzyma przy wyższych prędkościach. Fajne ale wciąż nie mogę się przyzwyczaić do około półsekundowej może nawet troszkę dłuższej reakcji na gaz podczas dynamicznego ruszania- można by to zrobić lepiej.
~Varp
Avant 2.0 TFSI 170KM 125kW
Super. Biegi wchodzą leciutko i przez rok użytkowania samochodu nie zdarzyło mi się jeszcze ani razu, żeby trzeba było korygować wrzucenie któregoś z biegów. Nie czuć żadnych oporów, wszystko działa leciuteńko jak należy, nawet lepiej niż dobrze. Poza tym jest 6-ty bieg co pozwala już w okolicach 100km/h obniżyć obroty silnika, a w rezultacie spalanie.
~zadowolony
Avant 2.0 TFSI 170KM 125kW
Rewelacyjna skrzynia bezstopniowa zapewniająca zaskakujące przyspieszenie i niewielkie zużycie paliwa. Spodziewałem się, że silnik 2.0 będzie za słaby do tego auta, ale nic z tych rzeczy, samochód zwłaszcza w trybie sport wprost wyrywa do przodu pozostawiając w tyle większość użytkowników pseudo-ekonomicznych diesli.
~Wozio
Avant 2.0 TDI 136KM 100kW
Manualna skrzynia 6 stopniowa. Dobrze ze stopniowana, pracuje lekko i precyzyjnie. Co ciekawe na 5 biegu udało mi się auto rozpędzić do ok 190 km/h. Szósty bieg dobrze ponad 200 km/h. Na 6 biegu można również podróżować z prędkością 60 km/h więc można uznać z ręką na sercu, że jest skrzynią b. elastyczną.
~Starless
Avant 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Porównuję ją z DSG w moim innym aucie tj. w Passacie, które to DSG jest wzorcem automatu, Tiptronic jest odrobinę mocniej wyczuwalny przy zmianach przełożeń. W trybie S bardzo żwawy, w trybie D komfortowo leniwy. Mam łopatki przy kierownicy nie bardzo wiem po co(3000 zł dopłaty).
~bamaj
Avant 2.8 V6 FSI 190KM 140kW
Bez uwag, bez konieczności stałego wachlowania w mieście z uwagi na elastyczność silnika i przelożenia. Lewarek we właściwym miejscu zaraz pod ręką leżącą na podłokietniku. Nie mam zastrzeżeń do skrzyni, biegi wskakują intuicyjnie.
~Tommi
Avant 2.7 V6 TDI 190KM 140kW
Automat zmienia biegi bardzo płynnie, nie zdarza się jej szarpać, nie jest to dwusprzęgłówka tylko klasyczny automat, więc szybkość zmiany mogłaby być lepsza, ale jak na swoje czasy konstrukcyjne to chyba nie było lepszych.
~Pit
Avant 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Zaleta - że jest, i automatyczna. Poza tym zabytek. Spina napęd od 3ciego biegu, zbyt nerwowo zrzuca bieg (bardzo delikatnie trzeba traktować gaz aby tego uniknąć), nie za szybka. Przyczyna dużego spalania w mieście.
~Starless
Avant 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Porównuję ją z DSG w moim innym aucie z VAG i które to DSG jest wzorcem automatu, Tiptronic jest odrobinę mocniej wyczuwalny. W trybie S bardzo żwawy, w trybie D komfortowo leniwy. Mam łopatki przy kierownicy nie bardzo wiem po co.
Audi A6 C6 Avant