Lista ocen Audi A6 C6 Avant (46) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Varp
Avant 2.0 TFSI 170KM 125kW
Nie mogę na nic narzekać. Zimą wystarczą jakieś powiedzmy 3 minuty od załączenia silnika i już zaczyna się robić ciepło w środku. Pomagają w tym podgrzewane fotele z przodu, które bardzo fajnie grzeją nas od spodu. Szyby też bardzo sprawnie są odparowywane i po paru minutach można ruszać w drogę. Jest klimatyzacja więc latem też nie ma problemu.
~Tommi
Avant 2.7 V6 TDI 190KM 140kW
klimatyzacja wydajna, w poprzednim C6 kilka razy miałem przeboje, że z centralnych nawiewów w upały grzało zamiast chłodzić, ale udało się problem rozwiązać poprzez czyszczenie i smarowanie zaworków. W zimie z ogrzewaniem trochę gorzej, ale w końcu to diesel więc wolniej się nagrzewa od benzyny.
~"fan ałdi"
Avant 2.4 V6 24V 177KM 130kW
Jeden z nawiewów po stronie pasażera kilka razy dmuchał gorącym powietrzem. Koszt części ASO 1100PLN za zespół zaworów sterujących pracą ogrzewania. Przesada. Można czyścić albo założyć zamniennik ale do tej pory nie miałem problemu w żadnym samochodzie z ogrzewaniem.
~pepe
Avant 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
narazie jeździłem Audi w zimie, przy mrozach -20oC i włączonym sporym nawiewie na HI silnik był niedogrzany około 70-80oC (nawet przy długich odcinkach). Na plus zasługują podgrzewane fotele. W moim egzemplarzu brakuje mi podgrzewanej kierownicy.
~Pit
Avant 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Działa, automatycznie. Brakuje programów silne-normalne-łagodne wianie. Wada - po wyłączeniu A/C nie sposób opanować parowanie przedniej szyby. Kompresor musi pracować. Nie sposób dogrzać tyłu - dmucha zawsze chłodnym powietrzem zimą.
~gizmo1983
Avant 2.0 TDI 140KM 103kW
Moje Audi posiada Webasto, rano gdy wstaje to zima czy lato mu nie straszne. W lato zimno można ustawić chłodzenie w komputerze a w zimie wszyscy skrobią szyby i odśnieżają a moje auto cieplutkie, aż miło wsiąść. Momentalnie auto się nagrzewa dosyć szybko.
~Damian, Wrocław
Avant 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Bardzo czesto trzeba wymieniac filtr kabinowy (co 7-10 tys km). Nie jest to droga rzecz (30 zl, mozna samemu wymienic), ale czesta wymiana meczy :/ Ogolnie wentylacja super dziala. Bez zastrzezen. Wentylacja 5
~Krzysiek
Avant 3.0 V6 TDI 233KM 171kW
Należy czyścić kanały odprowadzające wodę w potszybiu i w wnęce na szyberdach bo mogą się zablokować i wtedy możesię woda po deszczu pojawić w kabinie przy nogach kierowcy lub posażera. (Najlepiej sprężarką)
~Arek
Avant 2.0 TDI 140KM 103kW
Przy mrozach po 30-60 sekundach mamy już ciepłe powietrze z nawiewów, zaparowane szyby to nie w tej klasie, 5/5. Wentylator ledwo co słychać a wieje naprawdę mocno.
~kovalmc2
Avant 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
zimą grzeje szybko jak na diesla, ani razu nie miałem problemu z parującymi szybami. Latem funkcja AUTO sprawdza się super żeby utrzymać stałą niską temp w aucie.
Audi A6 C6 Avant