Lista ocen Audi A6 C7 Avant (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adriankucharski
Avant 3.0 TDI 245KM 180kW
Serwis podobnie jak w innych markach, nie ma tu żadnych niespodzianek. Cen części nie znam, nic się jak dotąd nie popsuło. Spalanie wyjatkowo niskie jak na tak duży samochód oraz silnik. W trasie na lotnisko i spowrotem (ogólnie 320km) Odnotowałem rekordowo niskie spalanie 5.4l/100km Przy czym jechałem na tempomacie z prędkością 120km/h czasami zwalniałem do 80 bo były roboty drogowe, żadnych korków i ruch nie zbyt intensywny , tak...
~grzegorz_januszewski
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Spalanie minialne jakie udało się osiągnąć jadąc non stop 90 km/h to 4,9 litra (tylko kierowca), Maxymalne jakie osiągnąłem to 14,9 l/100km na dystansie 220 km jadąc non stop na maxa po niemieckich autostradach (średnia prędkość wyszła 179 km/h). Średnio w mieście pali około 14 litrów (same korki), lub też 9 litrów (jazda po mieście bez korków). Średnia z przebiegu około 50.000 km to 8,1 litra (70% miasto, 30% trasa).
~Igor
Avant 3.0 TDI 245KM 180kW
Nie jestem fanem oszczędności , ale od czasu jak mam ten samochód , zaczełem jeździć spokojnie w mieście. Mało że nie stoję na prawie żadnych światłach to spalanie tego samochodu waha się od 6,8-7,5l . Dla mnie to szok . Fajnie gaśnie na skrzyżowaniach , ale tylko wtedy jak tego chcę ( sterowanie pedałem hamulca). Na trasie nie przekraczam 8l , ale jadę 160km /h i staram się jechać wyprzedzająco :)
~3.0 BITDI
Avant 3.0 TDI 313KM 230kW
Najbardziej ekonomiczny samochód jaki w życiu miałem i napewno będe nim jeździć jeszcze długo, a jak się mi znudzi to kupię sobie następce z tym samym silnikiem. Żaden samochód który dysponuje mocą ponad 300 KM nie jest w stanie zejść na trasie do 7,5 litra przy predkości 120/130 km h, dla tego auta nie jest to wyczyn
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Póki co krótko nim jeżdżę ale: Motul 5l- 190zł, wycieraczka tył- 26zł, wycieraczki przód- 105zł, filtr paliwa- 58zł, filtr oleju- 17zł, filtr kabinowy- 47zł (KNECHT). SPALANIE- DRAMAT na dystansie 2.500km 9,9l/100km, a pod prawym butem szału nie ma, można zejść poniżej 7l, ale to toczenie się a nie jazda.
~sloMA
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Ekonomia przeciętna. Ja staram się jeździć dynamicznie, ale też w miarę ekonomicznie. Spalanie ok. 8.5l średnie trochę mnie rozczarowywuje, ale cóż sam sobie wybrałem taki silnik. Żona chciała TFSI, a ja uparłem się przy TDI i mam to co chciałem. Silnik mógłby być zdecydowanie bardziej oszczędny.
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Klocki przód i tarcze + klocki tył - 850zł (TRW, nie ASO)... Hydropopychacze/szklanki, pompa wody, rozrząd, olej, filtry, rolki i napinacze - 2.000zł (INA, nie ASO)... Wymiana oleju w skrzyni - 1.300zł (ASO) Oleje, filtry - 500zł (nie ASO)
~Andre
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Spalanie na poziomie 8,1 l średnia (głównie po mieście). Przegląd duży w cenie wysłużonego golfa IV generacji. Biorąc pod uwagę cenę zakupu koszty utrzymania są na bardzo przyzwoitym poziomie. Regularnie serwisowany odwdzięcza się niezawodnością
~marek3_14
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Małe zużycie paliwa, silnik popularny, skrzynia standard, częśći na allegro 1/3 ceny w ASO do koloru do wyboru. Ceny serwisu powyżej przeciętnej, dla stałych klientów taniej, w zamian fajne przynajmniej w Rzeszowie imprezy, pikniki . Polecam Autorud.
~elc
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Auto 3 letnie więc nic nie mogę powiedzie o awariach i ich kosztach, bo po prostu ich jeszcze nie ma. Mogę napisać o spalaniu: trasa 5,2-6,2l (te 6,2 to autostrada 140-160), miasto 7-8l. Średnia z 10 tys.km głównie po mieście: 7,5l.
Audi A6 C7 Avant