Lista ocen Audi A6 C7 Limousine (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca
Limousine 2.0 TFSI 180KM 132kW
Jak widzę niektóre komentarze z 6/7 litrów na trasie to mnie śmiech ogarnia. Przejeździłem tym autem dość sporo i zejść na trasie do 8 litrów to graniczy z cudem. Musiałbym chyba jechać 80km/h na tempomacie przy szybszej jeździe wyprzedzaniu itp bez problemu na trasie pali 10l. Miast to duża niewiadoma muskając gaz na mieście wyjdzie nam z 11 litrów normalna jazda to 12/13l a jak lubimy się bawić deptać hamować itp to i nawet 18l pokaże....
~Non
Limousine 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Austria - Warszawa przez Wiedeń-Brno: za granicą autostrady + odcinek bezautostradowy zgodnie z przepisami - spalanie 5,3, w Polsce 150-180 spalanie wzrosło do 5,8. Jak dla mnie to szokująco mało. Średnia codzienna czyli przejazd przez zakorkowane miasto + katowicką 30 km za Nadarzyn - w zależności od korków i stylu jazdy wynosi od 5,9 do 6,4. Nie spodziewałem się jak kupowałem. Średnie spalanie z ostatnich 5 tyś.to 5,8.
~Karol
Limousine 3.0 TFSI 300KM 221kW
Wiadomą sprawą jest że auto tej klasy nie będzie tanie w utrzymaniu. Nie radze nastawiać się że wizyta w serwisie będzie kosztować kilkaset złotych. Zwykła wymiana klocków to ok 2500 w aso. I tak z większością. Zagazować też się go nie da ( i całe szczęście ). Ale kto kupuje takie autko chyba jest tego świadom. Stać na konia, to stać i na owies.
~Raf
Limousine 3.0 TDI 245KM 180kW
jestem niezwykle zaskoczony parametrami spalania. nauczyłem się już jeździc ta skrzynia 7 biegowa i udało mi sie zejśc do 5,4 ( 100km Trasa Wrocław - Głogów) , w nocy zatrzymałem sie tylko na jednych światłach , na zabudowanym jechałem 70 ,na niezabudowanym max 100. Ogólnie spalanie przy spokojniej jeździe nigdy nie wyszło mi wiecej niż 7 l/100
~Henryk
Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW
auto jest bardzo ekonomiczne. Przy oszczędnej jeździe wychodzi na prawdę 5 l / 100 km. Robę trasę UK-Polska 1600 km 3 razy w tym roku i mimo prędkośći 200 km/h na niemieckich autostradach auto spala ok 100 l ropy na 1600 km! czyli 6.25l/100km przy na prawdę dużych prędkościach. Passat palił prawie 7 przy prędkościach do 160km/h maks
~dao
Limousine 2.0 TFSI 180KM 132kW
To zależy. Jeśli jechać ekonomicznie to na trasie jest 6,5l, w mieście 8-8,5. Ale tylko i wyłącznie jadąc bardzo, bardzo ostrożnie. Naciśniciu gazu powoduje wir w baku i informacje od producenta na nic się zdają. W mieście jest to 12-13, w trasie ok 10, przy dynamicznej (nie szalonej jeździe).
~Kami
Limousine 3.0 TFSI 310KM 228kW
No co mam powiedzieć? Kupujesz auto premium ze świeżego rocznika z benzyna 3.0l i liczysz że spalanie nie przekroczy 8 litrów, za polisę zapłacisz 800 zł a klocki hamulcowe będą kosztowały 120 zł/szt? To kup sobie Pandę :-P koszty obsługi adekwatne do klasy i wyposażenia pojazdu.
~Dariusz
Limousine 3.0 TFSI 310KM 228kW
Na paliwo trzeba sporo wydać, podstawowe wymiany serwisowe nie są wielkim utrapieniem biorąc pod uwagę, że to auto marki premium. Są części równie tanie co w zwykłym kompakcie, ale części wyłącznie do tej wersji i modelu potrafią kosztować.
~Dariusso
Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW
Pierwszy przeglad i wymiana oleju (~30000 km) 420 euro. Koszty ubezpieczenia vollkasko to 650 euro na rok . Audi kosztuje mnie mniej niz wczesniejsze Suzuki Grand Vitara, ktora miala przeglady i wymiane oleju co rok (~350 euro) , nie wspominajac o spalaniu!
Dziennik kosztów dla Audi A6 C7 Limousine
7,4
~Przeciwnik Audi
Limousine 3.0 TDI 204KM 150kW
Jak się kupuje takie auto to nie patrzy się aż tak na koszty... musi kosztować. Opłaty typu ubezpieczenia itp. kosztuje co nieco. Paliwo... 6.5 litra średnio zmierzone podczas tankowania (nie z komputera).
Audi A6 C7 Limousine