Lista ocen Audi A6 C7 (55) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Avant Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
Jak każdy samochód, ma swoje słabsze strony. Tutaj są dwie (i jedna zarazem). Rozrząd i górna miska olejowa. Rozrząd niemieccy mistrzowie inżynierii umieścili od strony skrzyni biegów... 3 łańcuchy. Do wymiany trzeba wyjąć silnik. Koszt są duże. Na szczęście rozrząd jest dość trwały i usterki zdarzają się rzadko. Zwykle dobrze powyżej 200 tys km. Podobno też, przy regularnych zmianach oleju w normalny sposób (10-15 tys km a nie longlife 30 tys...
~Noiz
Avant Facelifting 3.0 TDI clean diesel 218KM 160kW
właściwie sie nei zdarzają, w A6 najpowazniejszym problemem jest ,,jego poprzedni wlasciciel, jesli traktował auto jako sportowe, i scigal sie z kazdym, po około 300 tys km zacznie to wychodzić ja na programie 340 KM, przejechałem w pół roku , bardzo agresywnie ponad 20 tys km, objawiło się to małym poceniem silnika przy uszczelelce, ASO stwierdziło ,ze jeszcze za100tys km takiej jazdy i bede musial zaczac sie martwic , oraz drobnym...
~Tomasz
Limousine Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Przy 8000km zapchany filtr dpf i auto jedzie w trybie awaryjnym. Firma, która pracuje na zlecenie Audi nie zezwala na zastępczy pojazd, ponieważ auto można odpalić i dojechać nim do serwisu. Nie obchodzi ich , że nowy 4-ro miesięczny samochód jedzie w trybie awaryjnym, jest pozbawiony zupełnie mocy i stwarza niebezpieczeństwo na drodze. To moje piąte Tdi z rodziny Audi nie wiem czy nie ostatnie. Zobaczymy jak problem zostanie rozwiązany.
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
"Niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik" i błąd w kompie. Okazało się, że wymiana oleju w silniku rozwiązała problem, ale profilaktycznie zdjęliśmy miskę w celu wymiany "ołówka" który napędza pompę oleju- było widać zużycie, ale był w bardzo dobrym stanie- wymieniłem. Trzeba było opuścić sanie, podwiesić silnik, odczepić skrzynię około 5h roboty u mechanika. "ołówek" 22zł, robocizna po znajomości 270zł z wymianą oleju.
~Przeciwnik Audi
Limousine 3.0 TDI 204KM 150kW
Skrzynia biegów jak w rubryce "skrzynia biegów". Nadmienię, że wady nie usunięto pomimo upływu około 1,5 roku. Usłyszałem tylko, że mogę dalej jeździć bo mam 5 lat gwarancji i nie jest to wada tylko pogorszenia komfortu pracy skrzyni biegów. Świat zwariował... Zawieszenie - wymieniono 2 amortyzatory ale i tak nie usunięto całkowicie stuków. Oczywiście serwis zadeklarował, że wszystko na 100% usunięto.
~Wojtek
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Silnik i wieczne grzebanie przy nim. Może mam akurat pecha, ale w ciągu trzech lat poruszania się tym samochodem z silnikiem i niedoskonałościami/awariami byłem już z 7 razy. Ostatnio zaproponowano mi wymianę modułu sterującego silnikiem za ok 5-6 tys zł. Na razie nie skorzystałem...
~emil
Limousine 2.0 TFSI 180KM 132kW
Auto mi podskakiwalo, bylem 2 razy w serwisie audi wroclaw, tam powiedzieli ze wszystko jest w porzadku i ze nie maja sie czego przyczepic. W koncu pojechalem do kolegi co ma warsztat i po dokladnych ogledzinach okazalo sie ze prawa poduszka silnika walnieta. I takie wlasnie mamy serwisy
~Auto maniak
Allroad quattro 3.0 TDI 313KM 230kW
Na razie nic. Radio bose gra bardzo dobrze ale głowy nie urywa.mapy nawigacji maja bardzo szczegółowe mapy polski. Pakiet uchwytów w bagażniku to podstawa wszystko na miejscu i nie lata. jedyna wada to ze bagażnika nie można zamknąć z pilota tylko z guzika.
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Musiałem wymienić hydropopychacze, ponieważ dźwięki dochodzące z komory silnika były mocno niepokojące. Nie zaliczam tego do usterki a raczej jako wymiany eksploatacyjnej (przebieg 360.000km) przy okazji rozrząd, pompa wody, oleje itp- 2.000zł
~Damian
Limousine 2.8 FSI 204KM 150kW
Jedyna rzecz, jaka popsuła mi się przez 3 lata to poduszka silnika była do wymiany. Trzeba było sprowadzać specjalnie z Niemiec, bo rzadka część i rzadka wersja silnikowa. Cena poduszki 2tyś, więc sporo.