Lista ocen Audi A6 C8 (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ErniX5
Avant 2.0 45 TFSI 265KM 195kW
Bardzo dobrze zestrojona z silnikim i skrzynią biegów i start/stop - patrz komentarz silnik. Jeździłem z VW DSG i mam o niej bardzo słabe zdanie - do tej zamontowanej w Audi nie mam żadnych uwag. Dodatkowe funkcje w łopatkach poza zmiana biegu w górę i w dół (mam na myśli maksymalna redukcje przy przytrzymaniu "-") tez dobrze pomyślane.
~BART
Allroad 3.0 45 TDI 231KM 170kW
4 gwiazdy bo uważąm że ten lag przy redukcji to wina właśnie skrzyni oraz WLTP. Jak już zaskoczy to zmienia biegi jak szalona. Płynnie i w odpowiednim momencie. Jest fajnie zestopniowana. Nie redukuje w dół jak nie ma takiej potrzeby. Używa momentu do rozpędzania. Uczucie jazdy z "płuca"
~Piotr
Limousine 3.0 50 TDI 286KM 210kW
DSG o niebo lepsze niż zamontowana. Czasem nie wie jaki bieg zastosować, głownie pomiędzy 2 i 3 biegiem. Generalnie jest wolna w reakcjach, np. przejazd przez spowalniacze i przysieszenie za przeszkodą wymaga trochę czasu aby skrzynia wybrała właściwe przełożenie. Tu BMW serii 5 wypada lepiej.
~Grzegorz (innig)
Avant 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Ja mam problem z wrzuceniem biegu wstecznego. NIe wiem dlaczego; w serwisie stwierdzili, że za słabo naciskam na hamulec - coś mi nie pasuje - tak robię, mimo to bieg raz wchodzi a innym razem nie wchodzi! Wcześniej miałem BMW - audi ma co najmniej o połowę gorszą skrzynię biegów!
~Vigo
Avant 3.0 50 TDI 286KM 210kW
Niby bez zarzutu ale ten lag przy gwaltownym dodaniu gazu jest niekomfortowy, a moze byc wrecz niebezpieczny. W BMW oraz innych markach korzystajacych z ZF 8HP tego nie spotkalem. Ponoc to efekt ekologii ale tak czy siak nie powinno to wystepowac.
~Bartosz
Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Przyjemnie długie przełożenia. Przy 155km/h silnik ma 1800 obrotów - idealne w długie trasy. Minusy typowe dla DSG - sztucznie ospałe zmiany biegów (normy emisji), parowanie na wstecznym pod górę to dramat!
~PP
S6 Limousine 3.0 TDI 349KM 257kW
Ok ale dla modeli z przed drugiej połowy 2020 trzeba uzyskać software update silnika w ASO który likwiduje dziurę w reakcji na pedał gazu Pytaj dealera o darmowy update
~Rafal
Limousine 3.0 50 TDI 286KM 210kW
Jest ona wolna. Nie wie jaki bieg wybrac do tego wolno. Szarpie. Czesto sam wole sobie zmieniac (redukowac) biegi szczegolnie jak jezdze droga krajowa 91.
~Olaf
Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Działa ok, płynnie i nie zauważam żadnego dramatycznego laga przy ruszaniu, o czym często można przeczytać w różnych opiniach.
~M
Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW
W moim odczuciu jest ok, choć faktycznie jest zauważalna - w pewnych sytuacjach - opóźniona reakcja na naciśnięcie pedału gazu.