Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

Silnik 2.8 30V 193KM 142kW
Rok produkcji 1997
Audi A8 D2 Sedan 2.8 30V 193KM 142kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Cóż kupiłem z przypadku i teraz ciężko nam się rozstać. W ostatnim roku zrobiłem nim 80tysięcy km a łącznie około 100tyś.
Niby silnik taki sam jak w c5 jednak sporo rzeczy inne i dostępne tylko w aso, np poduszki silnika 900/szt. Uciążliwe są natomiast wycieki oleju, maksymalnie za jednym razem do zrobienia miałem wycieki aż w 7 różnych miejscach, gdzie 20tys km wcześniej zrobiłem w innych 4 miejscach...
5 biegowy manual, brakuje szóstego biegu, ewentualnie dłuższych przełożeń w trasie ale nadrabia dynamiką
Wszystko super
Aluminium świetna sprawa, jedyny minus to horendalne części przodu
Super widoczność na przód i boki, do tylu przydały by się czujniki parkowania.
Po przesiadce z audi 80 wszystko w tym samymroku miejscu :)
Świetna sprawa, szyberdach elektryczny ogranicza uzywanie klimatyzacji do minimum. Dodatkowo wspomagany solardachem zaparkowane auto na słońcu nie daje wrażenia jakbyśmy wchodzili do wulkanu. W temp powyżej 25 stopni włączam klime, ma dwie strefy, idzie zamarznac.
Dla pasażerów więcej niż dla kierowcy ale nie można narzekać. W kanapie worek na narty a bagażnik można powiedzieć bez przesady że jest potężny.
Podwójne szyby robią robotę.
Paliwo to pikus, pije gazu jak audi 80 2.0 90km a do setki grzeje w 8s. Trochę rażą niektóre części dostępne tylko w aso.
Brak słów!!!
Im większe wyposażenie tym więcej się zepsuje jak ktos szuka auta na dłużej. Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć bez głębszego zastanowienia co mi teraz z drobnostek nie działa. Plus jest taki ze zawsze dociera dodo celu i nie mam strachu zrobić nią 2000km w jeden dzień, a zdarzało się tak nie raz.
W tym zestawieniu bać się należy tylko silnika, mój zbliżający się wydatek to nastawniki rozrządu 3000zl za dwie szt, skrzynia manualna i zawieszenie są bez zastrzeżeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 30V 193KM 142kW [l/100km]

11,0