Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

d.radzio@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 4.2 quattro 300KM 221kW
Rok produkcji 1994
Audi A8 D2 Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : komfort niesamowity!
AUTO JEST DOSKONAŁE !!! ma 14 lat a wygląda nadal elegancko, niesamowite jest to iż w 94 roku człowiek był w stanie zrobić taaakie auto, niewyobrażałem sobie tak wielkiej różnicy pomiędzy a8 a zwykłym samochodem. Nikt nie chce mi wierzyć że to auto ma tyle lat. Dobra rada : kupować pojazd tylko serwisowany! nie musi mieć super małego przebiegu tylko musi być zadbany. Nie oszczędzć na serwisowaniu jak trzeba coś naprawić lub wymienić oleje to trzeba to zrobić. Czekanie w nieskończoność może dramatycznie się skończyć. Jedyny słuszny silnik to 4,2 i wersja quattro. Nie ma innej opcji dlaczego ? diesel 2,5 tdi i 2,8 benzyna są pomyłką w tak dużym aucie zupełnie sobie z nim sobie nie radzą, dobry jest 3,7 l ale pali tyle co 4,2 i jest 70 KM słabszy. Poza tym wersje 4,2 były najlepiej wyposażone.
V8 jest niesamowity, brzmienie rewelacja, elestyczność poraża, ciągnie z samego dołu, bardzo równomiernie, przy normalnej jeździe kręci się w przedziale 500-3000 obr. i nie ma potrzeby wyżej
szkoda że tylko 4 biegi, na trójce jedzie powyżej 200 kmh! , zmiana biegów idealna, żadnych szarpnięć, nie ma osoby która podczas jazdy zgadnie na jaki biegu się jedzie nie wiadomo zbyt gładko i niezauważalnie wchodzą. Tiptronik moim zdaniem jest zbędny i nie będzie się z niego kożystać, chyba że na pokaz. Super
Q U A T T R O ! napęd na 4 koła, nie potrzebne żadne esp bo ma stały napęd, równo ciągnie, uślizgia bardzo kontrolowane
trudno wymagać super widoczności od limuzyny, Proponuje założenie czyjników cofania
pełna elektryka, wszystko na swoim miejscu
klimatronic
przestrzeń olbrzymia, duże poczucie przestronności, z tyłu miejsca wystarczy dla wszyskich, mój kolega powiedział że w tym aucie to może chętnie jeździć z tyłu.
warto kupić auto z podwójnymi szybami, silnika do 3000 obr w ogóle nie słychać, Wyciszenie jest doskonałe
więc po kolei : autostrada : spalanie przy 120 kmh 8,5 l. 140-150 9,7 l. trasa (nie autostrada) 9-9,5 l, no i miasto 15-18 l. Należypamiętać iż auto waży z kierowcą 2 tony, 300 KM, stały napęd na cztery koła. Jest dobrze. przy 140 kmh silnik ma tylko 3000 obr. Nie zakładać gazu!!! - NA PRAWDĘ DOBRA RADA! Serwis jest drogi, niestety. Nie poduszczać zwykłych mechaników a osoby które mają o tym pojęcie. Jest mnóstwo forum w Polsce na których ktoś na pewno nam poleci dobry i tani serwis. Koszty : wymiana oleju i filtrów silnika 500 zł (8 l w silniku), skrzynia biegów co 60.000 olej i filtr ok 350-400 zł (należy oamiętać o wymienianiu oleju bo jak skrzynia się zepsuje to słono za to zapłacimy)
Jest to moje drugie A8. Ten model kupiłem za niecałe 30.000 km 94 r, od pierwszego właściciela, pełną możliwą opcję, wszystko elektryczne, beźowe skóry, podwójne szyby. Pełen serwis w Audi. 300 KM, można przenieś się w inny świat. Dostałem premię i niestety moje nowe A8 n iebawem odemnie odjedzie a wzamian za to będę posiadaczem modelu 2000r. Swój będę teraz sprzedawał. więcej info d.radzio@wp.pl
wszystko działa, elektroniki mnóstwo ale wszystko ok
wachacze tylnie,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 quattro 300KM 221kW [l/100km]