Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

Ożeh, 15 lat temu
Silnik 4.2 quattro 300KM 221kW
Rok produkcji 1994
Audi A8 D2 Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Ogólnie super auto o ponadprzecitnych właściwościach jezdnych i dynamiczne. Koszty apraw i czesci nie powinny przerażać. Te wydatki które poniosłem na naprawy to po przjchaniu 60 tys km. od wymiany rozrzadu do wymiany są do zrobienia różne rzeczy ale w międzyczasie nie ma problemów żadnych!
Silnik V8 ciągnie od najniższych obrotów do 250 km/h bez zadyszki :) Jeden wspaniały - szybki ciąg.
Bardzo płynnie zmienia biegi, jednak nieco za wolno przerzuca przy wyprzedzaniu - redukcji.
Napęd quattro rewelacja - idealna trakcja, świetne trzymanie na zakrętach.
Wielka kolumbryna więc z widocznścią nie jest najlepiej -zwłaszcza przy parkowaniu- nie ma tyle miejsca w miastach ,zeby sie wcisnąć.
Wszystko na swoim miejscu - jak to u niemców.
Chłodzenie super, z ogrzewaniem zimą są małe problemy, troche to trwa. Ale Ogrzewanie siedzeń pomaga.
Super wygodnie - wspanaiła ilość miejsca
Słychać tylko pomruk silnika V8a z zawieszenia nie dochodzą żadne stuki.
Uuuuu lepiej założyć gaz. W trasie auto 16-18 litrów gazu/100km. W miecie - ile wlejesz - tyle spali - mógłby napewno więcej :), Koszty napraw porównywalne z innymi autami -na przeglądy do ASO nie jeżdżę bynajmniej - Nie każdy mechanik chce się podjąć prac nad V8 ale jak sie znajdzie dobrzego to jest ok.
Auto moje można kupić za 20-25 tysiecy złotych czyli w cenie seicento nowego. jak ma sie znajomego w hurtowni częśći to zapłacisz tyle co za wASO zapłaci właściciel Seicento, a jazdana gazie w tych samych prawie kosztach się zamyka co Seicento na benzynie. Polecam auto!
Do przodu dobra, parkowanie lekko cieżkie.
Wymieniłem rozrząd kompletny 900 zł, poppa oleju 200 zł, wiatrak wiskozowy 800 zł, klocki hamulcowe 200 zł - wydech spawajcie bo w serwisie 4200 zł i nie ma zamienników.
Audi A8 D2 Sedan