Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

jaano, 17 lat temu
Silnik 4.2 quattro 300KM 221kW
Rok produkcji 1996
Audi A8 D2 Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Mam auto dopiero miesiac i jestem b. zadowolony, mimo ze ma 10lat to wyglada na 3-4 lata(aluminium i dobry zadbany lakier), do tego plynie sie nie jedzie, duza moc zawsze dostepna - robi wrazenie!! wykonczenie na b.dobrym poziomie,
Jak na razie wszystko w porzadku, moc zawsze dostepna, kick down dziala doskonale, przyspieszenie najbardziej czuc juz jadac - wlasciwie przyspieszenie jest nieustajace - fajne wrazenie!!
Jak dla mnie bajka, pierwszy raz mam automata, jedynie trzeba sie przyzwyczaic i wyczuc - troche inna technika jazdy, ale mozna to zrobic juz na 1szej jezdzie, zmienia biegi gladko - prawie nie czuc, do tego tiptronic - mozna sie samemu bawic (jak sie nudzi) albo pomagac w hamowaniu silnikiem (i oszczedzaniu paliwka;))
Jak na razie - komfortowo i sportowo, nie moge narzekac, wczesniej mialem twardsze auto, troche slychac nasze dziury ale dla mnie i tak bajka, auto jezdzi jak przyklejone (quattro)
auto jednak dosc duze, szczegolnie przy cofaniu, mimo ze wjade wszedzie na lusterka, to tylu calkiem nie umie wyczuc, przodu do konca zreszta tez, ale samochod b.zwrotny wiec nie ma co narzekac
bajka, wszystko w zasiegu rak + podlokietniki - jak w fotelu przed tv ;)) jedynie moge miec zastrzezenia do schowka ktory otwieraja sie (wysuwa) wprost na kolana pasazera - mam bardziej przesuniety fotel, bo male dziecko kopie po oparciu ;))
klimatronic + el.szyby+el.szyberdach - jaka chce temperature taka mam - bajka nawiewy takze z tylu na konsoli i slupkach po bokach i na nogi!!
duuuzo... choc na poczatku wystajaca konsola troche mnie zdziwila - kolana opieraja sie o bok (wczesniej w innym aucie mialy luz przed konsola) ale nie przeszkadza to w niczym i miejsca jest duzo - szczegolnie z tylu, do tego b.gleboki bagaznik - idealnie na duza butle z gazem (siedzenia sie nie klada), siedzenia b.wygodne, duze mozliwosci regulacji
silnika prawie nie slychac - plynie sie w ciszy i przy depnieciu - przyjemnym pomruku 8 cylinderkow... miodzio (szkoda ze waha droga - mozna sluchac zamiast muzyki)
Przesiadlem sie z disla ktory palil 6,5-8, wiec po zalozeniu gazu wyjdzie podobnie, jesli ceny nie podniosa, ale na razie jezdze oszczednie (oczywiscie czasem znajomym musze pokazac mozliwosci silnika) i na trasie pali mi 9,3-11,5 (90-140km/h), w miescie mialem 12,5-14,5 i srednio ostatnio mam 12,5-13. Generalnie nie lubi korkow- w miescie od razu spalanie rosnie. Wskazania wg kompa - ponoc nie klamie
kupilem za 28000 i mysle ze to naprawde dobra cena za takie auto, mysle ze dlugo jeszcze nim pojezdze - nikt mi nie zaoferuje juz nic wiecej - duza moc, komfort i wygoda, 4x4......b a j k a..... marzenia sie spelniaja!! byle z dala od zlodzieji
jak na razie lacznik stabilizatora
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 quattro 300KM 221kW [l/100km]