Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

Michał, 4 lata temu
Silnik 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Audi A8 D2 Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Obawiałem się trochę złych komentarzy tego silnika. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie. Bardzo dobry elastyczny i ekonomiczny silnik.
Przeniesienie napędu : Quattro naprawdę robi cuda
Karoseria : Aluminium - tutaj nigdy nie znajdziesz rudej
Super auto, wygodne, komfortowe i tanie w eksploatacji jesli się o nie dba. To samochód z półki premium, ktory daje wiecej przyjemności z jazdy niż nie jedno nowe auto.
Silnik pięknie brzmi, ciężko uwierzyć podczas jazdy że to diesel. Ludzie potrafią się obejrzeć nie raz na parkingu jak wciska pedal gazu a dmuchawa potęguje dźwięk V6. Duży plus również za spalanie.
Skrzynia płynnie zmienia biegi. Nie czuć szarpnięć, wszystko odbywa się płynnie. Olej wymieniam zawsze po kupnie a potem co 5lat bądź co 60tys km i odpukać z żadnym autem jeszcze nie było problemu.
Pięknie pokonuje nierówności, cicho i bez szarpania na boki. Zawieszenie napewno jest komfortowe, miękkie. Mimo dość rozbudowanego zawieszenia pod względem ilości wahaczy itp nie jest już dziś aż tak drogo bo przykładowo za jeden z wahacz zapłacisz dziś ok 120zl (meyle).
Tutaj jest as w rękawie bo cała konstrukcja, blacharka to aluminium więc mimo wieku rdzy tutaj nie znajdziesz. Tym autem będzie można się długo cieszyć bez stresu że wlezie gdzieś ruda.
Widoczność bardzo dobra
Tutaj przyczepilbym się do regulacji oparcia fotela. U mnie jest elektryczna i wajcha która się podnosi bądź wciska jest w takim miejscu że wysiadajac z auta często się zdarza że wciska ja podudziem co w efekcie składa mi oparcie. Jest to dość irytujące. Brakuje mi też cupholdera z przodu. Jest natomiast w podłokietniku na tylnym siedzeniu.
Szybko się nagrzewa i utrzymuje temp równo w całym aucie. Dodatkowo ogrzewane są też boczne drzwi więc w jesien/zimę nie ma problemów z parowanie szyb. W najnowszych autach (np Ford Mondeo vignale) tak dobrze nie działa wentylacja jak w poczciwej starej Audi.
Sporo miejsca. Wygodnie będzie miał kierowca jak i pasażer. Z tyłu spora kanapa na której wygodnie będzie miała nawet wyższa i tęższa osoba.
Jest cicho. Słychać tylko przyjemny dla ucha dźwięk V6. Nie trzeba ryrać radiem żeby go posłuchać przy większych prędkościach.
Samochód łatwy do utrzymania tym bardziej że jest to klasa premium. Wystarczy tylko trzymać się terminów wymiany wszystkich płynów i filtrów. Żadnych longlife'ow albo tanich zamienników.
Uważam że samochód jest bardzo tani w eksploatacji jak na tą klasę. W140 jest duuuuzo bardziej wymagające i kosztowne. Tutaj mamy luksus za pieniążki, które wydamy na przeciętne auto.
Przez ponad 3lata bez awarii.
W zeszłym miesiącu padła pompa wtryskowa, która no niestety ma wliczony swój czas i po prostu po 200-250tys km trzeba ją zregenerować. Mnie regeneracja pompy wraz z wymianą elektroniki kosztowała 1800zl +250zl montaz/demontaż. Polecam przy okazji serwis OMEGA Ożarów g fachowcy od pomp vp44.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI quattro 150KM 110kW [l/100km]

7,8