Lista ocen BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW 2004-2007 (15) - Ergonomia

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mekanik
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Auto zdecydowanie nie praktyczne. Kierowcy wsiada się ciężko (zwłaszcza jeśli są na wyposażeniu fotele tylu sport), pasażerowie z tyłu przy wchodzeniu niemal zawsze obijają butami o kanapę/plastiki. Kieszenie w boczkach drzwi symboliczne, na konsoli środkowej również minimalne schowki, cup holder i podłokietnik wymagał dopłaty. Bagażnik rozmiarami nie powala + brak koła zapasowego (z instalacją LPG staje się to uciążliwe). Niestety, ale tylny...
~eRni
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Ergonomię oceniam dwojako. Z jednej strony, dla kierowcy jest to świetna pozycja za kierownicą, wzorowe umieszczenie instrumentów deski rozdzielczej i innych, niezbędnych oraz intuicyjność rozwiązań. Z drugiej strony, bardzo przeciętna ergonomia w pozostałym zakresie. Są mocowania Isofix czy klimatyzowany schowek. Duże braki w zakresie rozwiązań funkcjonalnych, schowków etc. Tylne siedzenia oferują mało miejsca. Bagażnik jest OK.
~housebee
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Jest ok, miłe w dotyku wajchy. Na minus sterowanie szybami - za bardzo posunięte do tyłu, trzeba wyginać rękę, a także jeden uchwyt na napoje jest pod podłokietnikiem, co praktycznie uniemożliwia wsadzenie wysokich napojów :) Co dla mnie istotne, fotel kierowcy w końcu jest idealnie na wprost kierownicy. Jestem na to czuły, bo w maluchu siedziałem lekko na lewo, a w Puncie lekko na prawo :)
~Darek
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Dla kierowcy, jak to w BMW bdb, przydało by się więcej schowków i uchwyty na napoje. Bardzo czytelny wyświetlacz komputera nawet gdy padają na niego promienie słońca bez kłopotów daje się odczytywać. Mały bagażnik (pomimo tego iż mamy do czynienia z hatchback\'iem) - efekt tylnego napędu (wał i most), tunel wewnątrz nadwozia także nie poprawia komfortu jady dla 5go pasażera.
~Jersday
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Jak raz się przyzwyczaisz do deski rozdzielczej w BMW to już nie chcesz jej zmieniać na żadną inną. Wszystko na swoim miejscu, skierowane w stronę kierowcy. Mały minus za przyciski sterowania szybami na drzwiach kierowcy, do których trzeba nienaturalnie wyginać rękę.
~Mikołaj
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Kokpit jest subtelnie wyprofilowany do kierowcy, natomiast w podstawowej wersji wyposażenia boli brak podłokietnika, uchwytu na napój oraz liche fotele. Szukający komfort powinni szukać modeli wyposażonych w fotele sportsitze.
~michal_p
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Wysztko po ręką, duże przyciski, bardzo wyraźnie widać wszystkie informację. Zegary tradycyjne - nie jakieś LCD. DLa mnie super. Wychodzę z założenia że lepiej mnie i czytelniej niż choinka z tabletu zamiast deski rozdzielczej.
~bolo_de
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
wszystko w zasiegu reki, trochu mi zajelo czas u dojscie do tego jak sie wylacza tylna wycieraczke, ale tak do dobrze, jak wlatuje na trase (a to bardzo czesto: PL-DE) to po 12h nic mnie nie uwiera, ani nie przeszkadza, wiec dobrze
~Radek
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Wszystkie przełączniki pod ręką, środkowa konsowla jak to w BMW skierowana jest nieco do kierowcy, co jest bardzo fajne z punktu widzenia kierowcy.
~kiedysfanBMW
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Wszystko po ręką, lekko pracuje, ale za mało schowków i uchwytów na napoje. do Auriska nawet nie probuje wystartowac.
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87