Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie 8,5l/100km
Zawieszenie : Wygoda i przyjemność prowadzenia
Inne : Koszty utrzymania
Spodziewałem się gorszego samochodu za te pieniądze, kupiony w formie żartu za 4000zł, okazał się świetnym autem na codzień, nie sprawił żadnych problemów.
Od m43b16 nie ma czego wymagać, osiągi wystarczające (da się włączyć do ruchu, wyprzedzić rowerzystę również ;)). Zerowe zużycie oleju, niezła kultura pracy, spalanie przy mieszanym stylu jazdy 8,5l/100km, co wg mnie w aucie z starą automatyczną skrzynią jest super wynikiem.
Kosmita odpowiedzialny za zmiany biegów czasem nie ma zielonego pojęcia co ma zrobić, ale w 90% sytuacji na drodze nie ma się do czego przyczepić. Skrzynia bardzo trudna do zepsucia.
Radość z jazdy najkrótszym e36 jest naprawdę niesamowita, mój egzemplarz na podstawowym zawieszeniu (brak mpakietu) prowadzi sie miękko ale neutralnie. Dzięki prowadzeniu jestem w stanie wybaczyć kiepską dynamikę :)
jak na 27lat, z czego 24 za niemiecką granicą, jest dobrze, ale nie bez wad. Progi wyglądają ładnie ale rdza zabiera się są końcówki z tylu. Podłoga bez nalotu, karoseria również.
Wszystko widać, słupki A są bardzo cienkie, słupki C są masywne ale duża tylna szyba ratuje sytuacje.
Schowki na drobiazgi praktycznie nie istnieją, duże kieszenie w drzwiach to jedyne miejsce gdzie można cokolwiek schować. Deska rozdzielcza jest banalna w obsłudze.
Auto grzeje bardzo dobrze, posiadając wersje bez klimatyzacji cieszę się z szyberdachu i uchylanych szyb tylnych.
Mam 178cm wzrostu, to auto jest uszyte na miarę. Miejsce z tylu prawie nie istnieje, z przodu jest masa przestrzeni.
110kmh to optymalna prędkość dla tego nadwozia, jest cicho. Powyżej 140kmh zaczyna być nieprzyjemnie, ale da się przeżyć ;)
Zaplecze części do e36 z r4 pod maską jest gigantyczne, mega przystępne ceny.
za 4000zł nie byłem w stanie znaleźć lepiej prowadzącego się auta, które jest tak tanie w utrzymaniu (oczywiście mówimy o napędzie na tył, pug 206 tez jeździ super ale nie tego szukałem)
Po tylu latach od wyprodukowania należy się spodziewać że coś odmówi posłuszeństwa, w moim przypadku po zakupie wymieniłem termostat, oleje, filtry, hamulce przód. Poza tym samochód nie wymaga serwisu, i moim zdaniem na długi czas nie będzie wymagał.
m43b16 nie sprawia problemów, a nawet jeśli, części są tanie jak barszcz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

9,2