Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

krystiandlugi21@op,pl, 13 lat temu
Silnik 320 i 150KM 110kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Coupe 320 i 150KM 110kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : najbardziej mnie zaskoczył silnik, tyle ma przejechane, tyle paliwa spalił, pracował w przeróżnych warunkach, a nadal jakby z fabryki wyjechał kultura pracy wzorowa, no i łańcuch na rozrządzie, 500tyś profilaktyczna wymiana? Przejedź teraz tyle nowym autem, to będzie cud.
Zawieszenie : amortyzatory tył, zamienniki tanie wymiana bardzo łatwa
Silnik : Pompa wody, zamiennik germany tani i łatwa wymiana
Jak dla mnie auto na -5 jak na te lata, samochud jest świetny, mimo iż kiedyś naciąłem się na zajechany egzemplarz i włożyłem w niego więcej niż był wart, zostałem wierny marce, a dlaczego? bo mimo to że silnik był przytarty, większość rzeczy nie działała,nawet ogrzewanie, ONA NADAJ JEŹDZIŁA!! i nie stanęła przy drodze!! Samochód naprawde z duszą,pokochaj,nie zawiedziesz sie.
Silnik, 2.0, u mnie bardzo dobrze pracuje a ma już przejechane ponad 270tys, bez żadnej poważnej usterki, jedynie pompa wody raz mi poszła ale nic dziwnego 16 lat bez wymiany? Nic tyle nie wytrzyma, a najlepsze jest to że choć nie jestem mechanikiem, drobne usterki można naprawić samemu i częściu są tanie, za pompe niemiecką dałem 120zł, za mech nic sam zrobiłem ;)
Skrzynia biegów 5 biegowa, jak dotąd nic jej sie nie stało, przez 2 lata posiadania auta, nawet zgrzytnięcia nie usłyszałem, biegi wchodza jak w masełko, przełożenie wyśmienite, nawet na mrozach, sprzęgło łapie u samej góry, w porównaniu do auta kuzyna a jest nim niss ki prinera p11 2.0 z chyba 98r, sprowadzony z niemiec, już sprzęgło poleciało i masa innych usterek.
zawieszenie no cóż, niedawno wymieniłem amorki z tyłu, ale nic dziwnego, polskie drogi robią swoje a zwłaszcza po zimie i w czasie zimy, amorki oczywiście sam wymieniałem, odkręcić 3 śróbki to każdy chyba potrafi no i koło, a tak to jeszcze zawieszenie tylnie orginalne było,nawet teraz prowadzi sie bardzo dobrze, oczywićie to tylko moje zdanie
widoczność, chyba jak w każdym aucie z przodu i boczne szyby, jedyny mankamęt tego auta jest to ze jest to wersja coupe, i czasem przy cofaniu w deszczu lub gorszej pogodzie brakuje tej tylnej wycieraczki, ale jak sie wyczuje autko to jest wszystko Ok
wnętrze jak na te lata jest doskonale wykonane, mam z 94 roku auto w skórze czarnej wentylowanej, jak dotąd niema przetartych boków ani wyrwanych dziór,deska rozdzielcza dzięki Bogu lub BMW nie jest z plastiku, auto starsze ale nie skrzypi jak autka nowe i plastikowe po 4 latach.
wentylacja jak wentylacja, grzeje kiedy trzeba, niestety niemam klimy więc chwile trzeba poczekać aż auto w zimie się rozgrzeje w środku, na postoju trzeba czekać jakieś 10 minut.
No i tu jest ogromny + dla tej marki, mam ponad 2 m wzrostu i w mojej cupecie mieszcze się bez problemu, miejsca dużo bardzo dużo, nawet i za mną się mieszczą
Wyciszenie, jak na te lata autka bardzo dobre, nie jest jak w samochodach z 2009 roku ale daje rade, to jest sportowa wersja limuzyn :P więc silnik i otoczenie trzeba słyszeć ;) ja bynajmniej nie nażekam
hmm spalanie, no spalanie jak to spalanie, spali tyle ile sie wleje, to już od stylu jazdy zależy, moja pali w zimie zaznaczam w zimie! niecałe 11L benzyny to jak na BMW i jej fałszywa opinia bardzo dobrze, w lecie około 9 w trybie mieszanym, jeśli oczywiście nie deptam do podłogi itd.
cena, im więcej dasz tym dłużej sie nacieszysz jeśli będziesz miał troche oleju w głowie i rozsądku przy zakupie
Auto jest niezawodne, może dlatego że ktoś o nie dbał i dba nadal, silnik ani razu nie staną bez powodu, wszystko działa jak należy, olej i inne płyny wymieniasz, to sie silnikiem dłużej pocieszysz. Drobiazgi które zrobiłem przy silniku i inne: Pompa wody - 120zł niemiecka (wymiana własna) świece,olej,filtry- norma w każdym aucie amortyzatory tylne - 190 kąplet (wymiana własna)
BRAK! Ani razu nie była holowana ani razu na lawecie, przecież to BMW najlepsze auto na Świecie!
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E36 Coupe 320 i 150KM 110kW
11,9